İmamoğlu: İstanbullulara faizsiz-masrafsız mikro kredi desteğine başladık

Fotoğraf: AA

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Twitter hesabından bir video paylaştı. İmamoğlu, videoyu "İstanbullu hemşehrilerimize faizsiz- masrafsız mikro kredi desteği sunmaya başladık"  başlığıyla yayınladı.

İmamoğlu, videoyu şu not ile paylaştı:

"İstanbullu hemşehrilerimize faizsiz- masrafsız mikro kredi desteği sunmaya başladık. İstanbulkart Mobil üzerinden 2500 TL'ye kadar faizsiz, masrafsız aldığınız + Dijital Bakiye'yi İstanbulkart'ın geçtiği her yerde kullanabilirsiniz."

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin yetkilendirdiği elektronik para ve ödeme sistemleri kuruluşu BELBİM AŞ + Dijital Bakiye hizmeti uygulamasına başladı. Buna göre İstanbulkart sahipleri faizsiz kredi alabilecek.

BELBİM AŞ ile Fibabanka iş birliği yaptı. Yapılan iş birliği ile İstanbulkart kullanıcılarına başvuru sahibinin tercihine göre iki seçenek sunuldu. Buna göre, 500 TL’den 2500 TL’ye kadar faizsiz ve masrafsız olarak 5 ay vadeyle geri ödemeli veya  2500 TL’den 5000 TL’ye kadar uygun faiz oranıyla 24 ay vadeyle geri ödemeli kredi alınabilecek.

İstanbulkart Mobil’in dijital kartına yüklenen tutar, dijital kart üzerinden ulaşımda ya da İstanbulkart’a aktarılarak İstanbulkart’ın geçtiği her yerde kullanılabilecek.


PAYLAŞ