Çeşme yangını kısmen kontrol altında

İzmir Çeşme’de çıkan orman yangınının kısmen kontrol altına alındığı duyuruldu. Yangınla ilgili 2 kişi gözaltında bulunurken, valilik yangının çıkış nedenini de açıkladı.

İzmir'in Çeşme ilçesine bağlı Alaçatı Mahallesi'ndeki makilik alanda dün çıkan yangına müdahale sürüyor. İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, Karaköy mevki ve Ovacık Mahallesi'ndeki yangınların kısmen kontrol altına alındığını duyurdu. Soğutma çalışmalarının sürdüğünü ifade eden Köşger, "Bugün meteorolojik verilere göre 10.00 ile 11.00 saatleri arası şiddetli rüzgâr esmesi ihtimali çok yüksek. Bu sebeple risk hâlâ tam olarak geçmiş değil. Buranın dışında da başka alanlarda risk olması ihtimali var" diye uyardı.

Köşger, yangına ilişkin başlatılan soruşturma kapsamında ifadesine başvurulan 7 kişiden beşinin serbest bırakıldığını, ikisinin gözaltısının sürdüğünü kaydetti. Köşger tedbir amacıyla boşaltılan iki sitenin sakinlerinin evlerine geri dönebileceğini, siteler için tehlikenin geçtiğini söyledi. Köşger ayrıca yangından etkilenen rüzgâr türbinin de olmadığını ifade etti.

 


PAYLAŞ