Prof. Dr. Esin Davutoğlu Şenol'u ölümle tehdit eden aşı karşıtı serbest bırakıldı

Türk Tabipleri Birliği (TTB) Pandemi Çalışma Grubu üyesi Prof. Dr. Esin Davutoğlu Şenol, dün sosyal medya hesabından; 29 Temmuz'da ofisinin önüne 2 adet dana dili bırakıldığını, ölümle tehdit edildiğini ve cinayet girişiminden şans eseri kurtulduğunu duyurdu.

Daha önce aşı karşıtları tarafından defalarca tehdit edildiğini belirten Davutoğlu Şenol, eylemi gerçekleştiren kişinin kamera kayıtlarından saptandığını ve sosyal medyada Op. Dr. Mustafa Yücel isimli sahte doktor hesabını kullanan Büyük Uyanış Derneği üyesi bir kişi olduğunu açıkladı. Olaydan sonra Şenol hakkında koruma kararı verildi.

Kendini sosyal medya hesabında "avcı" diye tanımlayan ve silahlı pozlar veren şahıs, Şenol'un ofisinin olduğu binaya kadar gelerek kendisini "avlamak için beklediğini" Twitter hesabından paylaşmıştı.

Bugün, ifade için Eskişehir Adliyesi’ne çağırılan Mustafa Yücel, Twitter hesabından yaptığı paylaşımla, ifadesi alındıktan sonra serbest bırakıldığını yazdı.

Diken’e konuşan Şenol, şahsın serbest bırakıldığını doğrularken adli kontrol uygulandığını söyledi.

Mustafa Yücel, serbest bırakıldıktan sonra Twitter hesabından “Durmak yok, yola devam” diye yazdı.

Twitter hesabında ‘Op. Dr.’ ifadeleri bulunan şahıs, "doktorluk" iddiasına Hürriyet’e verdiği demeçte "Rusya’da eğitim aldığını" öne sürmüştü.

ŞENOL: EYLEMİNİ TAMAMLASIN DİYE…

Şahsın serbest bırakılmasına tepki gösteren Prof. Dr. Esin Davutoğlu Şenol, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda "Geçmiş olsun. Ön kapıdan alıp arka kapıdan salmazlar umarım" mesajını alıntılayarak "Öyle yapmışlar. Eylemini tamamlasın diye. Bir katilin anatomisi" dedi.


PAYLAŞ