Kılıçdaroğlu’ndan ODTÜ mesajı: Bay Kemal önlemi alıyorlar akıllarınca

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ODTÜ’deki Devrim Stadyumu’nda öğrencilerin mezuniyet kutlaması yapmalarına ilişkin, “Rektörlük yerleşkeye girişlere ‘birinci derece aile yakını’ kısıtlaması getirmiş. Bay Kemal önlemi alıyorlar akıllarınca. Korkmasınlar, öğrencilerimiz amacına ulaştıysa benim gelmeme gerek yok” dedi.

CHP lideri, mezuniyet kutlamalarına ilişkin bir sosyal medya paylaşımı yaptı.

“Yarın ODTÜ’de Devrim Stadyumu’nda öğrenciler mezuniyetlerini kutlayacaklar, bu güzel. Rektörlük yerleşkeye girişlere “birinci derece aile yakını” kısıtlaması getirmiş. Bay Kemal önlemi alıyorlar akıllarınca. Korkmasınlar, öğrencilerimiz amacına ulaştıysa benim gelmeme gerek yok” diyen Kılıçdaroğlu şöyle devam etti:

Gençler ve aileleri mezuniyeti gönüllerince kutlasınlar. Gençlerin gözlerinden öpüyorum, hepsini tebrik ediyorum! Aynı hakkı Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerinden de çaldılar, fakülte binalarına indirgediler mezuniyeti. Öğrenci ve veliler bir araya gelemedi. Boğaziçi öğrencileri de yapacağız derlerse yanlarındayım.

Kılıçdaroğlu ODTÜ ve Boğaziçi Üniversitesi'nde mezuniyet törenlerinin rektörlük tarafından yasaklanmasına tepki göstermiş "Bu haksız, hukuksuz, vicdansız tutumlarınızdan vazgeçin. Öğrencilere şiddet, baskı uygulamayın. Bakın, yapmayın bunu!" demişti.

 

Independent Türkçe

 


PAYLAŞ