Erdoğan, cemevinde iftar açacak

Halk TV yazarı İsmail Saymaz, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, yarın Ankara'da Hüseyin Gazi Cemevi'ni ziyaret edeceğini, Erdoğan'ın ziyaretine davet edilen çok sayıda Alevi inanç önderinin bu teklifi reddettiğini yazdı.

Saymaz haberine göre,  Hüseyin Gazi Vakfı Başkanı Ali Ayyıldız, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yarın cemevinde olacağını doğruladı. Ali Ayyıldız, bu organizasyonu AK Parti MKYK üyesi ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun danışmanı olan Arif Ali Özzeybek'in gerçekleştirdiğini söyledi. Dün akşam Özzeybek'in makamı tarafından arandığını belirten Ayyıldız, görüşmede Cumhurbaşkanının ziyarete geleceğinin kendisine bildirildiğini anlattı.

Özzeybek'in yürüttüğü bu organizasyon kapsamında Erdoğan, Hz.Hüseyin ve arkadaşlarının Kerbela'da katledilmelerinin anısını tutulan Muharrem ayının 10. günü olan yarın Alevi inanç önderleriyle beraber orucunu açacak. Bu buluşma için hem Ankara'dan hem Ankara dışından bazı Alevi dedeleri, Bektaşi babaları ve akademisyenler davet edildi. Gelecek olanların yol ve konaklama masrafları İçişleri Bakanlığı tarafından karşılanıyor. Çok sayıda Alevi inanç önderinin katılma teklifini reddettiği öğrenildi.  
 


PAYLAŞ