Şahan Gökbakar’dan Mehmet Ali Çelebi’ye sert tepki

Oyuncu Şahan Gökbakar, CHP’den Meclis’e girip partiden istifa eden ve yakın zamanda AKP’ye geçebileceği iddia edilen Mehmet Ali Çelebi‘ye tepki gösterdi.

Ergenekon Operasyonu kapsamında tutuklanan ve 41 ay cezaevinde kalan Teğmen Mehmet Çelebi, CHP’den milletvekili olmuş, ardından partisinden istifa ederek Muharram İnce’nin kurduğu Memleket Partisi’ne katılmıştı. İnce’ye anlaşmazlık yaşadığı gerekçesiyle Memleket Partisi’nden de ayrılan ve son dönemlerde Cumhur İttifakı’na yakın paylaşımlar yapan Çelebi’nin AKP’ye geçeceği iddia ediliyor.

”İnsanları yalan söyleyerek kandırmak, sahtekarlık dolandırıcılık yapmak her meslek grubunda suçtur” diye yazan Gökbakar, ”Ama nedense siyaset de suç olmuyor. Mesela adam B partisinde, A partisine saydırıyor. Oy veriyorsun, seçiliyor. Sonra sövdüğü A partisine geçip, övgüler diziyor. Ee bu dolandırıcılık” ifadelerini kullandı.

Gökbakar ayrıca ”Bu işleri yapan siyasetçilerin, siyasetten men edilmesi lazım. Siyaset yapanlar ülkeyi yönetiyor. Önemli bir meslek yani. Kuralı kaidesi, etik anlayışı vs neden yok? Bu siyaset şekli medeni hiçbir ülkede yapılamaz. Biz de gelenek halinde” diye yazdı.


 


PAYLAŞ