Beyza Doğan, 35 kez şikayetçi olduğu Selim Tekin isimli erkek tarafından katledildi

Fotoğraf: Ekmek ve Gül

 

 

TÜKENMEZ HABER- 16 yaşındaki Beyza Doğan daha önce kendisini 5 kere kaçıran, 35 kere şikayet edilen Selim Tekin tarafından öldürüldü.

 

Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu, Twitter'dan yapmış olduğu paylaşımda, "16 yaşındaki Beyza Doğan daha önce kendisini 5 kere kaçıran, 35 kere şikayet edilen Selim Tekin tarafından öldürüldü. Koruma kararına rağmen fail Beyza’nın evine nasıl girdi? “Bari 1 ay hapse atsaydınız” diyen Beyza’nın babasına yetkililer ne cevap verebilecek?" ifadelerini kullandı.

Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu Genel Sekreteri Fidan Ataselim'in Twitter'dan yapmış olduğu paylaşım şu şekilde:

"Beyza Doğan'ı öldürdü. 35 Kez şikayetçi olmuşlar. Kadınlar ve yakınları mücadelemiz sayesinde haklarını biliyor artık 35, 29, 43 kez yapılan başvurular bunun göstergesi. Peki devlet ne yapıyor? Bu ihmalleri örtemeyecekler, hepsi suçlu. Beyza yaşıyor olabilirdi.

Kadına yönelik şiddete sıfır tolerans ezberlendi artık peki kamu içerisindeki bu ihmallere sıfır tolerans da diyebilecekler mi o önemli olacak. Dün Ezgi Zerkin'in annesinin söyledikleri bugun Beyza'nın babasının dedikleri çok açık. Yarın da bir başkası olmasın diye mücadelemiz.

Kadın cinayetlerini durduracağız platformu bunun için mücadele ediyor.Kadınlar ve yakınları bunca şikayetleri ve koruma kararları olmalarına rağmen bize başvuruyorsa her gün devlet bunu bir düşünsün.Bizi yok etmek üzere kapatma davası açmak için değil kendi üzerine düşeni yapmayı 

İstanbul Sözleşmesi'ni uygulatacağız"

 


PAYLAŞ