AKP'ye katılmak için 5 bin tweetini silen Çelebi'den geri adım

Son dönemde yaptığı çıkışlarla gündem olan ve AKP’ye katılacağı iddia edilen Bağımsız Milletvekili Mehmet Ali Çelebi yeni bir açıklama yaptı.

Twitter hesabından paylaşımda bulunan Çelebi, bağımsız olarak milletvekilliği yapmaya devam edeceğini ifade etti.

Çelebi, “Bağımsız vekil olarak ülkemin çıkarlarını savunmaya devam edeceğim. Söylediklerimin arkasındayım. Çok ciddi Egemenlik Mücadelesi veriyoruz. FETÖ-PKK mücadelesi kararlılıkla devam etmeli. Cumhur,bu konularda tutarlı. Yaşasın Türkiye Cumhuriyeti. Varolsun Yüce Türk Milleti” dedi.

Çelebi devamında, "Benim ağzımdan çıkmış herhangi bir beyanı duymadan bu süreçte hakaret eden, linç eden, aileme küfreden kendini bilmezlerle yargı önünde hesaplaşacağız. Ben Silivri’de neredeysem hala ordayım, sorgulanması gerekenler bugün FETÖ ve PKK ile işbirliği yapanlardır" ifadesini kullandı.

NE OLMUŞTU?

AKP’ye katılacağı iddia edilen Mehmet Ali Çelebi, Gezi Parkı eylemleri sırasında polisin attığı biber gazı fişeğiyle başından vurulup 269 gün komada kaldıktan sonra 11 Mart 2014’te yaşamını yitiren Berkin Elvan’ın ardından attığı tweetini silmişti.

Çelebi ayrıca “Sayın Cumhurbaşkanımız 15 Temmuz’da direnmese ben dahil kumpaslarda yargılanan istisnasız herkes, ölüm listelerindeki Türkiye’nin binlerce önemli ismi bugün hayatta olmayacaktı.Hepimiz katledilmiştik” açıklamasında bulunmuştu.

Çelebi, Twitter’da bir taraftan AKP’ye yakınlık gösteren paylaşımlar yaparken diğer taraftan AKP aleyhindeki eski paylaşımlarını kaldırıyor.

Sosyal medya hesaplarıyla ilgili istatistikler paylaşan Social Blade sitesinin verilerine göre Çelebi’nin son 30 gün içinde 5 bine yakın tweet sildiği anlaşılmıştı. AKP'li isimler de Mehmet Ali Çelebi'yi savunan açıklamalar yapmıştı.

Kısa dalga


PAYLAŞ