The Walking Dead'in birinci sezonundaki tutarsızlık son sezonda çözülecek

(AMC)

The Walking Dead'in son sezonu, birinci sezonun çok konuşulan olay örgüsü tutarsızlığına açıklık getirecek.

Dizinin 11. sezonunun kalan 8 bölümü ekimde yayımlanacak.

Dizi sorumlularına göre yapım, 10 yıldan uzun süre öncesine ait, zombilerle ilgili en çok dalga geçilen olay örgüsü tutarsızlıklarından birini nihayet ele alacak.

Andrew Lincoln'ın canlandırdığı Rick Grimes karakterine odaklanan dizinin ilk sezonu 2010'da AMC'de yayımlanmaya başlamış ve izleyiciler arasında çok popüler olmuştu.

Fakat hayranlar, yürüyenler olarak da bilinen zombilerin, daha sonraki sezonlarda görülmeyen merdiven çıkma ve taşlarla kapıları kırma gibi becerilerini sergilediği ilk sezonda bir olay örgüsü tutarsızlığına dikkat çekti.

Bu tür yürüyenlerin sonraki sezonlarda yer almaması, birçok izleyiciyi birinci sezona dahil edilmelerinin bir hata olduğuna inandırdı.

Geçen ay San Diego Comic-Con'da düzenlenen The Walking Dead panelinde, dizi sorumlusu Angela Kang ve oyunculara yeni bölümlerin fragmanında gösterilen yeni bir yürüyen "cinsi" soruldu.

İlk defa Comic Con'da yayımlanan videoda Aaron (Ross Marquand), duvarlara tırmanabilen ve kapıları açabilen yürüyenler hakkında hikayeler duyduğunu söylüyor. Fragmanda daha sonra bir zombinin çitin üzerinden tırmandığı görülüyor.

Kang, yeni yürüyenlerin ilk sezonda gösterilenlerle bağlantılı olacağını söyledi.

Insider'a göre Kang basına söyle konuştu:

Bence yürüyenlerle, The Walking Dead'in ilk sezonunda gördüğümüz türlere bazı yönlerden bir hatırlatma oluyor fakat herkes bu tür yürüyenlerle henüz karşılaşmadı.

Neredeyse adeta bölgesel bir varyant gibiydi.

Dolayısıyla dizinin son bölümlerinin daha hızlı zombi türünü yeniden tanıtması bekleniyor.

Comic-Con'da Rick Grimes (Lincoln'ın canlandırdığı) ve Michonne Hawthorne (Danai Guirira) karakterlerine odaklanan bir spin-off dizisi üzerine çalışıldığı da açıklandı.

https://www.independent.co.uk/arts-entertainment

Independent Türkçe için çeviren: Deniz Sutaş


PAYLAŞ