Hollandalı diplomattan Aşık Mahsuni Şerif türküsüyle veda 

Görev süresi sona eren Hollanda'nın Ankara Büyükelçisi Yardımcısı Erik Weststrate'in hazırladığı 'veda videosu' sosyal medyada gündem oldu. Weststrate videoda Aşık Mahzuni Şerif’in "İşte Gidiyorum Çeşmi Siyahım" türküsünü kullandı.

Weststrate Twitter hesabından paylaştığı videoda şunları söyledi: "Herkese merhaba, ofisimdeyim ve yanımda gördüğünüz gibi bir harita var. Bu haritanın sebebini açıklayım size. Bugün Türkiye'den ayrılıyorum, bu haritada Türkiye'de nereleri gezdiğimi size göstermek istiyorum. Edirne'den Şırnak'a, Kars'tan Datça'ya kadar her yeri gezdim. Gördüğünüz kırmızı noktaların hepsi gezdiğim yerler.

Güzel ülkenizi her taraftan gördüm, güzel yemeklerinizi yedim, güzel insanlarla tanıştım. 4 mevsimi bir günde yaşadım, doğanın tadını çıkardım. Ülkeniz çok güzel ve ülkenizi çok özleyeceğim ama ayrılma zamanı geldi."

"Birazdan başka bir yere daha gideceğim, orada da birkaç şey söylemek istiyorum, orada görüşürüz" diyen Weststrate daha sonra Anıtkabir'deki görüntüleri eşliğinde şöyle dedi:

"5 sene önce görevime burada başladım ve yine burada bitirmek istedim. Atatürk'ün huzurunda sizlerle vedalaşmak istiyorum. Her şey için teşekkür ediyorum. 5 sene boyunca üzüntüyü, sevinci kısacası hayatı yaşadık. Hayatımızın bir parçası olduğunuz için teşekkürler. Çok üzülerek ayrılıyoruz, hakkınızı helal edin, bir hatamız olduysa affola, Allah'a emanet olun, hoşça kalın."

Kısa dalga


PAYLAŞ