Polislik sınavına hazırlayan yayınevi: Sorularımızın 14’ü aynı, 18’i benzer çıktı

Polislik sınavları için soru kitapçıkları hazırlayan ‘Kariyer Hocam’ adlı yayına göre sınavdaki soruların 32’sinden 14’ü aynı, 18’i de benzer çıktı. Polislik sınavları için yayınlar hazırlayan Kariyer Hocam adlı yayının deneme kitapçığındaki 18 sorunun aynısı Polis Amirleri Eğitimi Merkezi (PAEM) giriş sınavında soruldu.

diken.com.tr'deki habere göre sınavdan bir gün sonra yayınlanan videoda soruları anlatan kişi, şunları dedi: “Hani ‘Neye niyet neye kısmet’ derler ya; bizim mart ayında hazırlamış olduğumuz, sorularını özenle seçtiğimiz aylarca emek ettiğimiz bu Polis Misyon Koruma kitabımızda dünkü PAEM 7 sınavında tam 18 soru geldiğini öğrenmiş bulunmaktayız. Detaylı incelediğimizde de 14 sorunun da benzer şekilde geldiğini; toplamda 32 soruya bu kitapta dikkat çektiğimizi öğrenmiş bulunmaktayız.”

PAEM’in 7’nci dönem sınavı, geçtiğimiz 26 Haziran 2022 pazar günü tek oturum halinde Ankara, Antalya, Diyarbakır, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kayseri, Samsun, Şırnak, Trabzon ve Van olmak üzere 11 sınav merkezinde gerçekleşti.

Yediiklim Yayınları’nın soru kitapçığındaki 20 sorunun KPSS’de aynen sorulduğu ortaya çıkmış, KPSS iptal edilmişti.


PAYLAŞ