İmamoğlu ve Kaftancıoğlu'ndan Hürriyet gazetesine tepki

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) 2010 yılında Şehir Hatları filosundan düşürülen 1952 üretimi tarihi Paşabahçe Vapuru’nu 70’nci yaşında restore etti.

Dün gerçekleşen törende konuşan Ekrem İmamoğlu, Hürriyet gazetesinin vapur hakkında yaptığı bir habere tepki gösterdi.

Haberde vapuru kimin restore ettiği hakkında bilgi verilmediğini belirten İBB Başkanı, şunları kaydetti:

Bu marifetimizi gören ve neredeyse tam sayfa haber yapan Hürriyet gazetesine teşekkür etmek istiyorum. Ben, sayfayı 6-7 kez taradım Genel Başkanım ve ne yazık ki içinde, ne İstanbul Büyükşehir Belediyesi var, ne Şehir Hatları’nın şirket adı var, ne Genel Müdürü var, ne bir şey var… Bir an, ‘Acaba gemi uçarak gelip buraya kondu mu’ diye düşün. ‘Kendi kendini restore etmiş mi’ diye düşündüm. Tabii yani biraz gülmekte de fayda var. Ama çok önemli değil. Bu süreci tamamlayan, hayata geçiren kurumdan bahsetmemeyi bile başarabilen bir aklın, gerçekten bu ülkeye verecek hiçbir faydası kalmamış demektir; hiç. Hiçbir değerine sahip çıkamazlar. Aynı şeyi Yerebatan Sarnıcı’nda da yaptılar. Çok tesadüftür Genel Başkanım; yine bu sayfanın hemen yan sayfasında şöyle açtığınızda, o bir sayfada her gün televizyonlarda görmeye alıştığımız birinin tek sayfada altı fotoğrafını da görebilirsiniz bu arada. Gerçekten bu aklın, bu ülkeye, bu şehre, bu ülkenin insanlarına, çocuklarına, maneviyatına verecek tek bir şeyi kaldığını artık düşünmüyorum.

Hakkındaki hapis cezalarının Yargıtay tarafından onanmasının ardından parti üyeliği düşürülen eski CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu da bugün paylaştığı bir mesaj ile Hürriyet’e tepki gösterdi.


PAYLAŞ