Yapımcısı, Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri'nin 'bir numaralı kuralını' açıkladı

Prime Video'nun yeni Yüzüklerin Efendisi (Lord of the Rings) uyarlaması Güç Yüzükleri'nin (The Rings of the Power) yapımcısı, diziyi yaparken izledikleri "bir numaralı kuralı" açıkladı.

Güç Yüzükleri, eylülde dijital platformda izleyicilerle buluşacak ama rekor kıran bütçesiyle şimdiden manşetlerde gündeme geldi.

Dizi, Peter Jackson'ın Oscar ödüllü Yüzüklerin Efendisi üçlemesinin yüzyıllar öncesinde geçiyor.

Yönetici yapımcı JA Bayona, SFX dergisine verdiği yeni röportajda dizi hakkında konuştu.

Bayona "[Yüzüklerin Efendisi'nin yazarı JRR] Tolkien'in kitaplarını okuduğunuzda, güzelliği ne kadar takdir ettiğini anlayabilirsiniz, bu yüzden dizi güzellikle dolu" diye açıkladı.

Bayona, "Tolkien özü itibarıyla iyimser, sıcak ve duygusal" diye devam etti:

İnsanlık tarihinin bazı en karanlık dönemlerinden geçen bir adam ama bundan çıkıp umutsuz ve korkunç bir hikaye yazmadı.

[Tolkien] umut ve küçük bir adamın başarıya ulaşması hakkında bir hikaye yazdı. Dizinin en karanlık, en korkutucu anlarında bile gerçek bir iyimserlik ve sevginin olması gerektiğininin her zaman bir numaralı kural olduğunu hissettik.

Yakın zamanda verdiği bir röportajda Peter Jackson, Yüzüklerin Efendisi filmlerindeki tüm çalışmalarını unutmak için hipnoz olmayı "ciddi şekilde düşündüğünü" dile getirmişti.


The Hollywood Reporter'ın Awards Chatter podcast'ine konuşan yönetmen, film serisini sıradan bir hayran gibi izleyebilmek için onlarla ilgili anılarını silmek istediğini söylemişti.

Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri, 2 Eylül'de Prime Video'da gösterime giriyor.

https://www.independent.co.uk/arts-entertainment

Independent Türkçe için çeviren: Onur Bayrakçeken

 


PAYLAŞ