Konserde 'AK Parti’ye oy verme' dedi, gözaltına alındı

Konya'da 5. İslami Dayanışma Oyunları kapsamında "İz Bırakan Ezgiler" konseri düzenlendi.

İslami Dayanışma Oyunları konserinde eline mikrofonu alan genç kalabalığa seslenerek, “Konya uyan artık, AK Parti’ye oy verme” dedi.

Kimliği bilinmeyen gencin daha sonra alandan uzaklaştığı görüldü.

O anlar sosyal medyada gündem oldu.

GÖZALTINA ALINIP SERBEST BIRAKILDI

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu da izleyiciler arasındaydı. 12 sanatçının katıldığı konserde, Kasapoğlu sahneye davet edildi. Kasapoğlu, "Konya 2022'nin en güzel gecelerinden birini yaşıyor, 'İz Bırakan Ezgiler', iz bırakan sanatçılarla birlikte hamdolsun. Birbirinden kıymetli sanatçı dostlarımıza hem bakanlığımız adına hem sizler adına gönülden teşekkür ediyorum. Sizlere de bu geceyi muhteşem kıldığınız için şükranlarımı arz ediyorum. İnşallah sizlerle bu gönül buluşmalarımıza gerek Konya’mızda gerekse diğer illerimizde Gençlik ve Spor Bakanlığı olarak devam edeceğiz" dedi.

Bakan Kasapoğlu, daha sonra sahnede 12 sanatçıyla birlikte bir eser seslendirdi. Bakan Kasapoğlu’nun sahneden ayrılmasının ardından devam eden konserde sanatçı Taner Yüncüoğlu’nun sahnesi sırasında M.O. sahneye çıkarak Konyalılara AK Parti’ye oy vermemeleri yönünde çağrı yaptı.

Polis ekipleri tarafından gözaltına alınan M.O. daha sonra serbest bırakıldı. 

Tükenmez, Duvar
 


PAYLAŞ