Kazada iki kolunu kaybeden Avcılar Belediye Başkanı Hançerli İstanbul Boğazı'nı yüzerek geçti

Avcılar Belediye Başkanı Turan Hançerli, 34. Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışı’na katıldı, İstanbul Boğazı'nı yüzerek geçti. Yarışmanın ardından ise Hançerli, "Boğazı birkez daha geçtiğim için çok mutlu ve gururluyum” dedi.

18 yaşında geçirdiği kaza nedeniyle iki kolunu kaybeden ve Türkiye’nin ilk engelli başkanı olan Avcılar Belediye Başkanı Turan Hançerli, 55 ülkeden 2 bin 465 yüzücünün yarıştığı ve dünyada Asya'dan Avrupa'ya yapılan tek yüzme yarışı olan Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışı'na katıldı, Boğaz'ı yüzerek geçti.

Bu yıl ikinci kez yarışmaya katılan Turan Hançerli ; “Çok önemli bu yarışta binlerce insanla Anadolu’dan Avrupa’ya bu defa köprü  ile tekne ile değilde  yüzerek geçtik. Tabi mutluluk verici keyif verici. dalga veya hava değişiyor, akıntı değişiyor. Akıntıyla ve dalgalarla boğuşarak Kuruçeşme'de buluştuk. Her sene değişik bir suyla karşılaşıyoruz. Bu yarışmanın da boğaz geçişinde en önemli özelliği galiba bu. Her yıl saatten saati akıntı farklılık gösteriyor, değişiklik gösteriyor. Çok mutlu ve gururluyum ” dedi.


PAYLAŞ