Üç yaşındaki çocuk ürkütücü oyuncağıyla interneti salladı

Ürkütücü oyuncak bebeğini yanından ayırmayan 3 yaşındaki Briar Rose Beard, internette büyük ilgi çekti. ABD'nin Florida eyaletinde yaşayan küçük kızın annesi Brittany Beard'ün Facebook'taki paylaşımı çok sayıda beğeni alırken binlerce kez paylaşıldı.

Anne Beard, korkunç bebeğin hikayesini Washington Post'a anlattı.

31 Ekim'de kutlanan Cadılar Bayramı için iki kızını alıp kostüm satan bir dükkana gittiğini belirten Beard, çocuklarının bu yıl bir prenses gibi giymek isteyeceğini düşünüyordu.

Ancak 22 Ağustos'taki ziyarette Briar Rose, gözünü korkunç görünümlü "Creepy Baby Doll" (Ürpertici Bebek Oyuncak) adlı oyuncağa dikti.

Beard kızını vazgeçirmeye çalışsa da küçük çocuk "Anne bu benim olmalı. Bana ihtiyacı var" diyerek yalvardı.

33 yaşındaki kadın şimdi "Ben hiçbir zaman ürkütücülüğü sevmedim. Korkutucu şeylerle ilgilenmiyorum. Bebeğin karanlık, şeytani bir kahkahası var. Kesinlikle şimdiye kadar gördüğüm en ürkütücü oyuncak" dese de kızını kıramadı ve oyuncağı satın aldı.

Kızının zevkine saygı duymak istediğini söyleyen anne, kısa bir süre sonra bu karardan pişman oldu:

Briar'ın oyuncağa bu kadar takıntılı olacağını ve onu her yere götüreceğini bilmiyordum.

Küçük kız bebeğe Chloe adını verse de annesi ona Ürpertici Chloe diyor.

Öte yandan Beard, dışarıdaki tepkilerden çekinmesine rağmen oyuncak genellikle tatlı bulundu.

Aile 25 Ağustos'ta Disney World'e gittiğinde Beard, küçük kızına Perili Köşk (The Haunted Mansion) kıyafeti, bebeğe de prenses elbisesi giydirdi.

Disney World'de kahvaltı yaptıkları mekanın şeflerinden biri, küçük kızı ve oyuncağını çok beğenince Briar Rose için özel bir kek hazırladı.

Ekip daha sonra Disney World'de Perili Köşk için hazırlanan noktaya gitti. Briar Rose ve oyuncağı burada da büyük ilgi gördü.

Beard bunun ardından yaşadıklarını Facebook'ta paylaşmaya karar verdi. 26 Ağustos tarihli gönderi 16 bini aşkın beğeni alırken 14 binden fazla kez paylaşıldı.

Anne, olumlu tepkilerin ardından kızı ve oyuncağıyla ilgili Instagram hesabı açtı.

Gelen ilgiyle ilgili "Sadece komik bir hikaye olduğunu düşünmüştüm. Olanları kesinlikle beklemiyordum" diyen Beard, sözlerini şöyle sürdürdü:

Bana dehşet verse de kızım onun yanında uyuyor.

 

Independent Türkçe, Washington Post, New York Post

Derleyen: Uğurcan Yıldız


PAYLAŞ