Mersin'de orman yangını sürüyor: 410 kişi evlerini boşalttı

Mersin'de çıkan orman yangını rüzgarın yön değiştirmesiyle giderek büyüyor. Mersin Valisi Ali Hamza Pehlivan yaptığı açıklamada 110 hanede 410 vatandaşın tahliye edildiğini duyurdu.

Milli Savunma Bakanlığı yangına 3 adet S-70, 5 adet AS-532 ve 1 adet CH-47 tipi helikopterin müdahale ettiğini açıkladı. Tarım ve Orman Bakanlığı da yangına 11 uçak, 29 helikopter, 138 arazöz, 15 dozer ve 850 personelle müdahale edildiğini bildirdi. Orman yangınında söndürme çalışmaları devam ederken, yangının boyutu drone ile havadan görüntülendi.

Yangın, Gülnar ilçesine bağlı Büyükeceli Karadere mevkiinde ormanlık alanda meydana geldi. Sabahın erken saatlerinde henüz neden çıktığı belli olmayan yangın rüzgarın etkisiyle bir anda büyüdü.

MERSİN VALİSİ'NDEN AÇIKLAMA: 110 HANEDEKİ 410 VATANDAŞ TAHLİYE EDİLDİ

Mersin Valisi Ali Hamza Pehlivan, orman yangınına ilişkin açıklamalarda bulundu. Pehlivan, 110 hanedeki 410 vatandaşın tahliye edildiğini açıkladı.

İşte Vali Pehlivan'ın açıklamalarından öne çıkanlar...

Çok şükür insan can kaybımız yok. mahallemize yakın hanelerde, 110 hanemizde 410 vatandaşımızı tahliye ettik. Herhangi bir sağlık problemleri yaşamadık. Evlerde de şu an bir sorun yok. Sadece ormanlık alan içinde metruk bir binanın yandığı tespit edildi. Şu an itibarıyla hummalı bir söndürme çalışması sürdürülüyor. 18 helikopter, 6 uçakla yangına müdahale ediliyor.


PAYLAŞ