Uçaklar, İstanbul Havalimanı'na iniş yapamadı

'Turuncu' alarmın verildiği İstanbul'da etkili olan yağış ve şiddetli rüzgar, hava trafiğini de olumsuz yönde etkiledi. İstanbul Havalimanı'na iniş yapamayan uçaklar Marmara Bölgesi üzerinde tur atmak zorunda kaldı. Uzmanlar, İstanbul Havalimanı'nın olduğu bölgenin çok rüzgarlı olduğu ve özellikle kış aylarında sorun yaşanabileceği uyarısında bulunmuştu. İstanbul Havalimanı'ndan kalkış yapacak uçaklarsa yaklaşık yarım saatlik gecikmelerle havalanabiliyor.

 

DÜNYADA EN FAZLA RÖTARIN YAŞANDIĞI 5. HAVALİMANI

Dünyadan havacılık verilerini sunan flightradar24 sitesine göre İstanbul Havalimanı bugün dünyada en fazla rötarın yaşandığı 5. havalimanı oldu.

HAVA VE DENİZ TAŞIMACILIĞI OLUMSUZ ETKİLENDİ

İstanbul’da saatte 65 kilometreye kadar ulaşan rüzgar, hava ve deniz taşımacılığını olumsuz etkiliyor.

BAZI UÇAKLAR PİSTİ PAS GEÇMEK ZORUNDA KALDI

Airporthaber'e göre, İstanbul Havalimanı'na inecek uçaklar hızı 45 knota kadar çıkan rüzgar nedeniyle iniş yapamazken, Marmara Bölgesi üzerinde tur atmak zorunda kaldı. Bazı uçaklarsa iniş yapmayı denedi ancak şiddetli rüzgar nedeniyle pisti pas geçmek durumunda kaldı.

YARIM SAATLİK GECİKMELERLE HAVALANABİLİYOR

Olumsuz hava şartları nedeniyle İstanbul Havalimanı'ndan kalkış yapacak uçaklarsa yaklaşık yarım saatlik gecikmelerle havalanabiliyor.

Kargo pistinin olduğu yerde bir uçağın rüzgar nedeniyle iniş anında pisti pas geçip, yeniden havalandığı kameralara yansıyor.


PAYLAŞ