'AK Parti’de kendi yarattıkları trollere dair rahatsızlık var'

Cumhuriyet gazetesi yazarı Barış Pehlivan, bugünkü yazısında AKP'nin yarattığı trol ağının AKP içinde rahatsızlık yaratmaya başladığını anlattı.

Cumhuriyet gazetesinde bugün yayımlanan yazısında "Erdoğan’a gönülden bağlı, içeriyi bilen bir kaynağım anlattı" diyen Barış Pehlivan, kaynağının sözlerini şöyle aktardı: “AK Parti’de kendi yarattıkları trollere dair rahatsızlık var. Örneğin, sevilmeyen bir trol hesabının tweet’ini paylaşması, sanılanın aksine kabinedeki bazı bakanları huzursuz ediyor. Zira ters tepiyor.” Yazıya göre AKP'li kaynak şunları söyledi:

“AK Parti ile ilişkili üç-dört ayrı trol ekibi mevcut. En büyüğü İletişim Başkanlığı ile bağlantılı. Parti içinde bu trollere dair kırılma ise Mustafa Şentop olayıyla yaşandı. Ondan sonra ‘Bu hesaplar başımıza bela olacak’ diyenler ve uzak durmak isteyenler çoğaldı.”

AKP’ye reklam hizmeti veren bir ajansın sahibi olan “Cumhur Frankfurt” adlı hesap, TBMM Başkanı Mustafa Şentop’u tehdit ettiği olayı hatırlatan Pehlivan, şöyle devam etti:

"Öğrendim ki AKP içinde Soylu’ya yakın olduğu bilinen web sitelerine ve sosyal medya hesaplarına dair de bir rahatsızlık vardı. Öyle ki, Soylu’nun danışmanlığını da yapan akrabası C.D’nin bu siber şebekenin başında olduğu konuşuluyor. Onun koordinasyonunda üç ayrı “haber” sitesi ve onlarca sosyal medya hesabı Bakan Soylu için çalışıyor. O siteler ki her gün Süleyman Soylu propagandası yapıyor, Bakan’ın düşman gördüğü isimlere dair operasyon kokan metinleri paylaşıyor. Hatta üç ayrı sitede de aynı görseller, aynı başlıklar, aynı satırlar yayımlanıyor. Gün geliyor, hedef gösteren o yayınların muhatabı bazen parti içinden Metin Külünk, bazen Mehmet Metiner bazen de başka bir AKP’li kurmay dahi oluyor. " diyerek İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'dan da rahatsızlık duyulduğunu ifade etti.


PAYLAŞ