İmamoğlu: Olmaması gereken bir dava sürdürülüyor, bunlar boş işler

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu, eski YSK Başkanı ve kurul üyelerine hakaret ettiği iddiasıyla yargılandığı davanın 11 Kasım’a ertelenmesiyle ilgili kararı değerlendirdi.

İstanbul Erkek Lisesi ziyareti çıkışında açıklama yapan İmamoğlu, "Olmaması gereken bir dava süreci yaşanıyor. Delillerin dinlenmesi, şahitlerin dinlenmesi süreçleriyle Kasım’a uzatılmış. Ama zaten ne yazık ki olmaması gereken bir dava sürdürülüyor. Boş işler bunlar. Dolu iş burası işte; çocuklar, gençler, gelecek, yaşam, hayat… Bunların üreteceği şeyler. Bizim onlara bir gelecek hazırlamamız… Mesele bu. Diğeri boş. Boş işlerle uğraşmasınlar. Bir an önce bu defteri kapatsınlar isterim. Şu gençlere bakın, esas gerçek burada" ifadelerini kullandı.

'EKREM BAŞKAN ‘SARI’ DESENE…'

Okul Müdürü Hüseyin Sarı ve öğretmenlerle bir araya gelen İmamoğlu, teneffüste bulunan öğrencilerin, “Ekrem Başkan ‘sarı’ desene” tezahüratına üçlü çektirerek karşılık verdi.

'SİZDEN BÜYÜK GÜÇ ALIYORUM'

Ekrem İmamoğlu, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda kendisine destek verenlere teşekkür etti. İmamoğlu, "Bugün Kartal’a gelerek bana destek olan İstanbullulara, siyasi parti temsilcilerine, partili yol arkadaşlarıma şükranlarımı sunuyorum. Sizden büyük güç alıyorum. Mesajlarıyla destek olan belediye başkanlarımıza, milletvekillerimize ve tüm sağduyulu vatandaşlarımıza teşekkürler" dedi.


 


PAYLAŞ