Valilik, İlkay Akkaya'nın Urfa konserini yasakladı

Sanatçı İlkay Akkaya'nın 25 Eylül’de Urfa'da vereceği konser, valilik tarafından "uygun görülmediği" gerekçesiyle yasaklandı. Urfa Valiliği Hukuk İşleri Şube Müdürlüğü, konser için yapılan izin başvurusunu, "Konser etkinliğinin düzenlenmesi genel güvenlik, kamu düzeni, emniyet ve asayiş yönünden uygun görülmemiştir" diyerek yasakladı.

Akkaya'nın 24 Eylül’de Mardin’de vereceği konser de Mardin Valiliği tarafından "uygun görülmediği" gerekçesiyle yasaklanmıştı. Mardin Valiliği, konser için yapılan izin başvurusuna, Akkaya'nın "ekibinde yer alan şahıslardan bazılarının Abdullah Öcalan'ı övücü faaliyetleri" olduğunu öne sürerek, tespitin ise "ulusal basın yayın organlarında yapılan araştırmalar neticesinde" yapıldığını savunmuştu.

Yasaklama kararına tepki gösteren İlkay Akkaya, sosyal medyada şu paylaşımı yaptı:

"Yasaklamalara biri daha eklendi ve belli ki çoğalacak. 34 yıl boyunca yüzlerce kez yaşadım bunu Bulunduğum her sahnede yalnızca eşitliğin, adaletin, sevginin ve özgürlüğün şarkılarını söyledim. Bu duyguyu mümkün olan en geniş alana taşımaya çalıştım. Bundan sonra da böyle olacak. Bu benim yolum ve asla vazgeçmeyeceğim.”


PAYLAŞ