House of the Dragon yıldızı, tartışmalı ensest sevişme sahnesine açıklık getirdi

House of the Dragon'ın yıldızı Emma D'Arcy, Rhaenyra ve Daemon'un 4. bölümde seks yapıp yapmadığına dair bazı açıklamalarda bulundu.

Game of Thrones'un spinoff'u gayet iyi devam ediyor ve D'Arcy, yakında yayımlanacak 6. bölümde yetişkin Rhaenyra olarak rolü Milly Alcock'tan devralacak.

30 yaşındaki D'Arcy, The Independent'a verdiği yeni röportajda dizinin en tartışmalı sahnelerinden biri hakkında konuştu.

İzleyiciler, dizinin 4. bölümündeki bir ensest sevişme sahnesiyle sarsılmıştı. Bu sahnede Alcock'un oynadığı Rhaenyra ve amcası Daemon (Matt Smith) bir genelevde birbirleriyle yakınlaşırken görüldü.

Kaçamak yapan ikilinin gecesi genelevde son buldu ve birbirlerinin kıyafetlerini çıkarıp öpüşmeye başladılar.

Rhaenyra'nın pantolonu ayak bileklerinin hizasındayken, Daemon birden tereddüt etti ve bir açıklama yapmadan oradan gitti. Ancak hayranlar, iki karakterin gerçekten seks yapıp yapmadığına dair sorular yöneltti.

Çok tartışılan sahne hakkında konuşan D'Arcy şunları söyledi: 

Benim çıkarımım, Daemon'ın sonuna kadar gidemeyeceğiydi.

Yoruma çok açık ama bence iktidarsızlık Daemon için büyük bir mevzu. Yani benim yorumum böyle.

Röportajın başka bir yerinde, kendini non-binary (ikili cinsiyet sınıflandırmasının dışındaki kimlikler için kullanılan tanım -ed.n) olarak tanımlayan ve İngilizcedeki cinsiyetsiz üçüncü çoğul kişi zamirleri they/them'i kullanan aktör, karakterinin Daemon'la arasındaki ilişki hakkında konuştu.

D'Arcy, "Sanırım Rhaenyra ve Daemon arasındaki cinsel gerilimi çok erken fark etmiştim" dedi.

Bu, hakkında çok bilgim olan bir konu değil ancak aynı genetik materyale sahip ve birlikte büyümemiş kişiler arasında çok heyecan verici ve erotik bir şeyin ortaya çıkabileceğini biliyorum.

D'Arcy, Daemon'un Rhaenyra'nın babası Kral Viserys'i (Paddy Considine canlandırıyor) açıkça eleştirmesini karakterinin "heyecan verici ve tehlikeli" bulabileceğini de ekledi.

D'Arcy, "Bu her zaman heyecan verici ve tehlikeli, özellikle de gençken" diyerek güldü ve ekledi:

Daemon, Rhaenyra'ya yeni bakış açıları sunuyor ve sizi bilmem ama bu bana bir insanda son derece çekici bir özellik gibi geliyor.

https://www.independent.co.uk/arts-entertainment

Independent Türkçe için çeviren: Sevgi Aydoğan

 


PAYLAŞ