Mersin’deki saldırının ardından CHP’den suç duyurusu: İftira

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Avukatı Celal Çelik, Mersin’in Mezitli ilçesinde polisevine yönelik düzenlenen saldırıyı gerçekleştirenlerden biriyle CHP’nin ilişkilendirilmesine dair suç duyurusuna bulunacaklarını açıkladı.

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Celal Çelik, şunları kaydetti:

"Alçak terör örgütü tarafından Mersin Polisevi'nde gerçekleştirilen menfur terör eylemi üzerinden ahlaksızca siyasi rant devşirmeye çalışan ve bu kapsamda iftira ve hakaretlere başvuran siyasiler ile havuz medyasının kirli kalem ve ilgilileri bilmelidir ki; Cumhuriyet Halk Partisini haksızca itham etmek, iftiralara maruz bırakmak, terör örgütleri ile yan yana göstermek, teröristlerin korunduğu haksız algısını yaratmak elbette yaptırımsız bırakılmayacaktır! Tam da bu nedenlerle tüm sorumlular hakkında derhal suç duyurusunda bulunulacaktır. Kamuoyunun bilgisine saygı ile sunulur..."

NE OLMUŞTU?

Mersin Mezitli'deki polisevine düzenlenen saldırıyı gerçekleştirdiği açıklanan Dilşah Ercan'ın CHP tarafından 2012 yılında hazırlanan 'Tutuklu Gazeteciler Raporu'nda adının geçmesini iktidar kanadı gündeme getirmiş, CHP de söz konusu tepkiye yanıt verişti. CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “Özel, "11 yıl önceki kişinin bugün terörist olacağını bileceksin de onunla temas edeceksin. Sizin gibi rütbe mi taktık biz? Altına Mercedes mi verdik? Siz Mercedes verdiniz. Mehmet Dişli’nin hesabını Hulusi Akar’dan sorma, Zekeriya Öz’ün hesabını Tayyip Erdoğan’dan sorma. CHP’ye Allah’ın cezası bir katilin hesabını sor. Herkes aklını başına alacak" demişti.


PAYLAŞ