Eğitim-Sen, ÖMK’ye karşı topladığı imzaları TBMM'ye teslim edemedi

Eğitim ve Bilim Emekçileri Sendikası (Eğitim-Sen), Öğretmenlik Meslek Kanunu’nun iptal edilmesi için eylemde. Eğitim-Sen, öğretmenlerin ihtiyaç ve taleplerinin gözetilmeden hazırlandığını savunduğu Öğretmenlik Meslek Kanunu’nun iptali için ülke genelinde topladığı imzaları TBMM Başkanlığı’na sunmak istedi.

Meclis’in Çankaya kapısında bir araya gelmek isteyen eğitim emekçileri Meclis’in ziyaretçiye kapalı olması gerekçe gösterilerek içeriye giremedi.

Eğitim-Sen üyeleri, Meclis’in yakınında bulunan Olgunlar Caddesi’ndeki Madenciler Anıtı önünde açıklamalarda bulundu. Eğitimciler, “Öğretmenlik Meslek Kanunu İptal Edilsin” yazılı pankart arkasında bir araya gelen eğitim emekçileri, “Öğretmenler sahada, Meclis göreve”, “AKP yasanı al başına çal”, “Zafer direnen emekçinin olacak” sloganları attı.

Cumhuriyet Halk Partisi ve Halkların Demokratik Partisi’nden çok sayıda milletvekili de öğretmenlere destek verdi. Eğitim emekçileri, Öğretmenlik Meslek Kanunu’na karşı topladıkları on binlerce imzayı salı günü TBMM’ye verecek.

Duvar/ Nur Kaplan


 


PAYLAŞ