Meclis açıldı: Seçim öncesi son yasama yılı

TBMM 27. Dönem 6. Yasama Yılı özel oturumla başladı.

Özel oturuma CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, HDP Eş Genel Başkanları Pervin Buldan ve Mithat Sancar, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli katılırken parti gruplarında milletvekilleri neredeyse tam kadro Genel Kurulda hazır bulundu.

Cumhurbaşkanlığı kabine üyeleri, kuvvet komutanları, yüksek yargı organları başkanları ve yabancı misyon temsilcileri de açılışı izledi.

Genel Kurul başlamadan önce AK Parti Genel Baskanvekili Numan Kurtulmuş CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, MHP Genel Başkanı Bahçeli'nin yanına giderek yeni dönem için tebrikte bulundu. CHP Grup Baskanvekilleri de diğer partilerin Genel başkan ve grup baskanvekillerini tebrik etti.

Meclis Genel Kurulu TBMM Başkanı Mustafa Şentop tarafından açıldı. Şentop konuşmasının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı konuşmasını yapmak üzere Genel Kurul'a davet etti.

Erdoğan'ın Genel Kurul'a girişini AKP milletvekilleri ayakta alkışlarla karşıladı. MHP, İYİ Parti grubu da Cumhurbaşkanının girişinde ayağa kalkarken CHP ve HDP Milletvekilleri ayağa kalkmadı. Daha sonra tüm milletvekilleri saygı duruşu ve İstiklal Marşı için ayağa kalktı.


PAYLAŞ