Meclis'in 6. yasama yılı başladı | Erdoğan'dan Meclis açılışında 'seçim' vurgusu

TBMM 27. Dönem 6. Yasama Yılı özel oturumla başladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Meclis açılışında konuştu. Erdoğan, "Asırlık dengelerin kökünden sarsıldığı, güç merkezlerinin yeniden oluştuğu dönemde seçim yapacağız" dedi.

CHP VE HDP'Lİ VEKİLLER ERDOĞAN'I PROTESTO ETTİ

Özel oturuma CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, HDP Eş Genel Başkanları Pervin Buldan ve Mithat Sancar, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli katıldı.

CHP'li ve HDP'li milletvekilleri Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı protesto etti. İki partinin milletvekilleri Erdoğan kürsüye çıkarken ayağa kalkmadı.

TİP OTURUMA KATILMADI

Türkiye İşçi Partisi (TİP) milletvekilleri ise sadece Erdoğan'ın konuşması için Meclis'in toplanmasını protesto ederek açılışa katılmadı.

TİP Genel Başkanı Erkan Baş, TBMM Başkanlığı tarafından kendilerine gönderilen gündemde sadece Erdoğan'ın konuşmacı olarak yer almasını eleştirip, "TİP milletvekilleri olarak toplantıya katılmayacağız" dedi.

ERDOĞAN: GÜÇ MERKEZLERİNİN YENİDEN OLUŞTUĞU DÖNEMDE SEÇİM YAPACAĞIZ

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan da 3 aylık aranın ardından yasama çalışmalarına yeniden başlayan Meclis’in açılış konuşmasını gerçekleştiriyor.

Erdoğan konuşmasında, “Meclisimizin seçim takvimine göre çalışmalarına ara vermeden önce pek çok kritik düzenlemeyi hayata geçirerek bu yasama yılını da en iyi şekilde değerlendireceğine inanıyorum” dedi.

Seçimleri hatırlatan Erdoğan, “Dünyanın ve ülkemizin gerçekten tarihi günler yaşadığı, dengelerin kökünden sarsıldığı siyasi ekonomik ve askeri güç merkezlerinin  oluştuğu bir dönemde bu seçimleri yapacağız. 27. dönem milletvekilleri olarak sizlerin üstlendiğiniz misyonun gereklerini başarıyla ifa etmiş bir kadro sıfatıyla milletimizin gönlündeki yerini aldığınıza inanıyorum” şeklinde konuştu.

“Türkiye'yi  ısrarla müstemleke muamelesine maruz bırakmak, siyasi ve ekonomik olarak peykleri konumunda görmek isteyenler meclisimizin bu onurlu duruşundan da rahatsızdır” sözlerini kullanan Erdoğan, “Ama biz kimin ne dediğine kimin ne istediğine değil milletimizin neye ihtiyacı olduğuna yasamasıyla yürütmesiyle yargısıyla birlikte istikametimizi çiziyor yolumuza devam ediyoruz. Cumhuriyet tarihinin en köklü reformlarına bu meclis imza atmıştır” dedi. 


PAYLAŞ