KYK yurdundan atılan öğrenci direnişine devam ediyor

Yurt parasını 10 günden fazla geciktirdiği gerekçesiyle KYK yurdundan atılan Burak Başer yurt önündeki oturma eylemine devam ediyor. Her pazartesi ve perşembe günü yurda geri alınmak talebiyle yurdun önünde eylem yapan Başer, “Parasız bilimsel eğitim ve barınma hakkımızdır. Hakkımızı direne direne kazanacağız” dedi.

İstanbul KYK Esenyurt Erkek Öğrenci Yurdu’nda kalan ve İstanbul-Cerrahpaşa Üniversitesi’nde eğitim alan Burak Başer kaldığı KYK yurdundan yurt parasını 10 günden fazla geciktirdiği gerekçesiyle yurttan atıldı. 10 günlük misafir öğrenci hakkından yararlanarak yurtta kalmaya devam eden Başer iddiaya göre, yaşadığı haksızlığı sosyal medyada paylaştığı gerekçesiyle 10 günlük misafir öğrenci hakkı dolmadan yurttan çıkarıldı.

Yurttan atılmasının ardından oturma eylemine başlayan Başer, “Bizim üniversitemizi İstanbul ve Cerrahpaşa olarak ayırdılar. İstanbul Üniversitesi’ndeki öğrencilerin sorunları Cerrahpaşa’daki öğrencilerin de sorunlarıdır. Parasız, bilimsel eğitim, nitelikli barınma bizim hakkımız. Hakkımızı alana kadar eylemime devam edeceğim” diye konuştu.

Evrensel


PAYLAŞ