Akşener: Saray görünümlü kumarhanenizi başınıza yıkmaya geliyoruz

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener partisinin grup toplantısında açıklamalarda bulundu.

Konuşmasında Suriye ve Irak'a düzenlenen operasyona değinen Akşener, "Ayaklarına taş değmesin" diye konuştu.

'İKTİDAR, TERÖRLE MÜCADELEDE, TÜRK DEVLETİ'NİN GÜCÜNE YAKIŞIR BİR BAŞARIDAN SÖZ EDEMEZ'

Akşener şöyle devam etti:  

Ancak terörle müccadelede iktidarın da güvenlik güçlerimiz ealan açması gerekir. Bölgedeki hakim güçlerle oturup diplomasi kanalalrını etkin şekilde kullanması gerekir ancak bunu yapamayan iktidar terör tehdidini ve sızmaları engelleyemez .

2022'de ne oldu, Kobabi'de eğitim almış bir terörist Afrin'den çıkıp mülteci kılığında ülkemize geldi. 4 koca ay kaçak şekilde ülkemizde yaşadı. 6 canımızı şehit etti. İktidar da şehitlerimizin intikamını almak için, Pençe-Kilit harekatının başlatıldığını duyurdu. Yalnız iktidarın devlet yönetimiyle ilgili sorunu olduğundan atladığı bir şey var, devlet intikam almaz. Devlet, kadim geleneklerimizden nasibini alanlar bilir ki devletin intikam almasına gerek kalmaz. Çünkü devlet, milletine zarar vermeye niyetlenenler için daha onlar harekete geçmeden gereğini yapar. 

İşte bu yüzden; eğer ki terör, bugün; 5 yaşındaki bir yavrumuzun, hayatını karartıyorsa, 22 yaşındaki, gencecik bir öğretmenimizi, aramızdan alıyorsa, okullarımızın kapanmasına sebep oluyorsa, iktidar, çıkıp da, terörle mücadelede, Türk Devleti’nin gücüne yakışır bir başarıdan, söz edemez. Hele ki, Türk Silahlı Kuvvetlerimizin gücünden, kendine siyasi rant devşirmeye, kalkamaz.  Çünkü Türk Silahlı Kuvvetleri, iktidarın içindeki bir grup vasıfsız, makam israfının beceriksizliklerini gizlemekle, mükellef değildir.

'ERDOĞAN YAKINDA ESAD İLE MAÇA GİDERSE ŞAŞIRMAYIN'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Mısır Cumhurbaşkanı Abdülfettah Sisi ile bir araya gelmesine de değinen Akşener "Cumhurbaşkanı Sisi ile hasret giderdi. Yeni bir dostluğun kıvılcımı çakıldı. Sayın Erdoğan’ı pamuk gibi yapmış. Yakında Esad ile maça giderse şaşırmayın. Sayın Erdoğan'ı futbol aşkı yakmış" diye konuştu.

'SENİ BU MİLLETİN SIRTINDAN SANDIKLA SÖKÜP ATMA HEVESİ, HİÇ AZALMAMIŞTIR'

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "İYİ Parti 6'lı masayı terk edip milli duruş sergilemeli" sözlerini hatırlatan Akşener, "Belli ki Sayın Erdoğan, muhalefet kavramını da yanlış anlamış. Buradan kendisini aydınlatmak istiyorum. Bizimkisi, Fetö ile kurulan ittifaka, Pkk ile kurulan masaya, mafya ve çetelerle yapılan işbirliğine karşı, tavizsiz bir itirazdır. Bizim tabanımız da, tavanımız da, bu büyük milletin kutlu iradesinin, ayrılmaz bir parçasıdır. Ve o boyun eğmez irade, ilk günden beri, hiç pes etmemiş, hiç zayıflamamış; ve seni bu milletin sırtındansandıkla söküp atma hevesi, hiç azalmamıştır" dedi.

'BİZİM, O MASAYA OTURMAYA HİÇ NİYETİMİZ YOK'

Cumhur İttifakı için kullandığı "kumar masası" ifadesini tekrarlayan Akşener şunları kaydetti

Sayın Erdoğan ve küçük ortağının oturduğu masa, öyle bir kumar masasıdır ki; Saray her zaman kazanır.  Ortaya sürülen, kimi zaman, Türk ordusu olmuştur,  kimi zaman, sınırlarımız… Kimi zaman, Doğu Türkistanlı kardeşlerimiz masadadır, Kimi zaman da, İhvan-ı Müslimin.  Kimi zaman, Filistinliler masaya sürülür, Kimi zaman da, Ukraynalılar. Bu masada, bazen Kürtler üzerine kumar oynanır, Bazen de, Türkler.

Onların kumar masası işte budur. Bizden, dahil olmamızı istedikleri masa işte budur. Bu masa, bizim gözümüzde, 20 yıldır aynı masadır. Bu masa, dün de bir kumar masasıydı,  bugün de bir kumar masasıdır. Heveslenenler için üzgünüm. Ama bizim, o masaya oturmaya hiç niyetimiz yok.  Çünkü biz; o kumar masasını dağıtmaya, Saray görünümlü kumarhanenizi de, başınıza yıkmaya geliyoruz.

Independent Türkçe


PAYLAŞ