Tuğçe Kazaz: Mustafa Kemal'le yeni bir realite başlatıldı, din mi vardı dinsizlik getirildi, ahlak mı vardı, ahlaksızlık getirildi…

Geçmişte modellik yapan ancak son yıllarda yaptığı açıklamalarla gündeme gelen Tuğçe Kazaz, bu kez yayınladığı videoda Mustafa Kemal Atatürk için kullandığı ifadelerle sosyal medyann gündemi oldu. Kazaz videosunda, “Ahlak mı vardı ahlaksızlık getirildi. Din mi vardı, dinsizlik getirildi, inanç mı vardı inançsızlık getirildi. Yani senin milliyetin, geçmişin neyin varsa ortadan kaldırıldı ve Mustafa Kemal’le beraber yeni bir realite başlatıldı” ifadelerini kullandı.

Kazaz’ın Tuka TV isimli Youtube kanalında 12 Aralık’ta yayınladığı video, sosyal medyada gündem oldu. Kazaz videoda Osmanlı’nın yıkılışı ve Atatürk üzerine değerlendirmelerde bulunuyor. “Kemalizmin neden bir din olduğunu anlatmak istiyorum” diye başladığı videoda, “Cumhuriyetin ilk kurulduğu yıllara bakalım. Mustafa Kemal saltanatı ve hilafeti yok etmek istiyor. Yeni bir sistem kuruluyor. Bu kurulurken, senin dilini, dinini, inancını sana unutturuyor. Bu noktada Kemalizmi ortaya çıkarmak için mitolojik karaktere dönüştürülen bir Mustafa Kemal çıkıyor karşımıza. Adam şöyle, adam böyle, adam seçilmiş, ilahlaştırılmış bir hale dönüştürüldü” diyor.

Kazaz videonun devamında şu ifadeleri kullanıyor:

“Geçmiş sana unutturulurken, bak şimdi ne oldu. Senin eskiden ailen sana karışırdı, dinin sana karışırdı, inancın sana karışırdı, medeniyetin sana karışırdı. Yani senin özünü ayakta tutabilecek, gerçek olan tüm argümanların, geçmiş olan argümanların ve mirasların vardı tutunabileceğin. Bunlar ortadan kaldırıldı. Ve bunun da tam aksi getirildi ve yayıldı. Yani batının yaşam biçimi adı altında dediğimiz bugün. Yani ahlak mı vardı onların içerisinde senin sen yapan ve güçlü tutan unsurlarda, ahlaksızlık getirildi. Din mi vardı, dinsizlik getirildi, inanç mı vardı inançsızlık getirildi. Yani senin milliyetin, geçmişin neyin varsa ortadan kaldırıldı ve Mustafa Kemal’le beraber, kendisiyle beraber yeni bir realite başlatıldı. Olan bu, ondan sonra da Kemalistler doğdu.”

 

Tükenmez Haber

 


PAYLAŞ