Filistin mitingi için Cübbeli 'caiz değil' dedi

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Başkanı Donald Trump'ın tek taraflı ilan ettiği 'Yüzyılın Anlaşmasına' tepkiler dinmiyor. ABD'nin 'barış planına' karşı İstanbul'da düzenlenecek olan mitinge Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu'nun yanı sıra birçok parti ve sivil toplum kuruluşu (STK) katılım gerçekleştirecek. Cübbeli Ahmet, Saadet Partisi’nin mitingi için yaptığı davete katılmanın caiz olmadığını öne sürdü. Cübbeli Ahmet'e sosyal medyada tepki gösterildi.

 

Türkiye’de tüm kesimlerin tepki gösterdiği anlaşmayı Saadet Partisi, mitingle protesto edecek.

Yenikapı’da gerçekleşecek mitinge, CHP ve bazı siyasi partiler ile birçok sivil toplum kuruluşu destek veriyor.

Mitinge katılacaklar arasında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, HÜDAPAR, Demokrat Parti, Hak-İş, Memur-Sen ve İHH gibi siyasi parti ve kuruluşlar bulunuyor.

Kamuoyunda Cübbeli Ahmet olarak tanınan İslamilağa Cemaati’nin önemli isimlerinden Ahmet Mahmut Ünlü, Saadet Partisi’nin mitingi için yaptığı davete katılmanın caiz olmadığını öne sürdü.

'BEN ÖYLE YERLERİN DAVETLERİNE İCABET ETMİYORUM'

Cübbeli Ahmet, şunları söyledi:

"Doğru yoldan gidenlerin çağrılarına icabet uygundur ama zaten arka planda Yahudi ile anlaşan, İran ne yaptı alenen Esed memleketini koruyor dedi. Resmi açıklama yaptı. Biz vurduk dedi. Dolayısıyla böyle adamların gebermişlerine şehit diyenlerin, istikametsiz işler, anlaşmalar, gizli planlar kuranların, PKK, HDP gibi unsurlarla da oturup yiyip içenlerin davetlerine icabet caiz değildir. Milleti bir yere bindirirler nerede inecekleri belli olmaz. Büyük fitneler olur ben öyle yerlerin davetlerine icabet etmiyorum"

Filistin ve Kudüs mitingine katılımın caiz olmadığını söyleyen Cübbeli Ahmet’e sosyal medyada tepki gösterildi.

Söz konusu miting, 9 Şubat Pazar günü saat 14:00’te İstanbul Yenikapı Meydanı'nda düzenlenecek.


PAYLAŞ