Savcılık, 9 yıl önce Fettah Tamince'nin otelinde ölen Burak için harekete geçti

2011 yılının Eylül ayında, staj için gittiği Rixos otelinde, otele ait pansiyonun havuzunda cansız bedeni bulunan Burak Oğraş, babası Murat Oğraş'ın iddiasına göre önce dövüldü ve 2 buçuk katlı pansiyonun çatısından atıldı. 

TAKİPSİZLİK KARARI VERİLMİŞTİ

Olayla ilgili başlatılan soruşturmada, babanın çabasıyla 6 şüpheli tespit edildi, haklarında gözaltı işlemi yapıldı ve ifadeleri alındı. İfadelerin ardından Antalya 3. Sulh Ceza Hakimliği takipsizlik kararıyla dosyayı kapattı.

BABA CİMER'E BAŞVURDU

Oğlunun öldürüldüğü iddiasıyla, avukatı Oktay Keskin aracılığıyla kanun yararına bozma talebiyle savcılığa, etkin bir soruşturma yapılmadığı şikayetiyle de Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi'ne (CİMER) başvuruda bulunan baba Oğraş'a Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı Faili Meçhul Cinayet Suçları Soruşturma Bürosu'ndan cevap yazısı gönderildi.

SAVCILIK: YETERLİ ŞÜPHE VAR

Savcı Haki Çeliker imzasıyla baba Oğraş'a verilen cevapta, 2014 yılında gözaltına alınanlardan Fedai Pusta'nın şüpheli davranışları, görgü tanığının ifadesi, bir diğer şüpheli Cihan Arıkan'la olan telefon trafiğinin yeterli şüphenin varlığına işaret ettiği belirtildi.

Independent'ten Can Bursalı'nın haberine göre savcılık, Antalya 3. Sulh Ceza Hakimliği'nin verdiği takipsizlik kararının kanun yararına bozulması gerektiğine ilişkin Adalet Bakanlığı Ceza İşleri Genel Müdürlüğü Kanun Yararına Bozma Bürosu'na yazı gönderildiğini de belirtti. 

'FETÖ'YE YAKINLIĞI NEDENİYLE ÖRTBAS EDİLDİ'

Baba Murat Oğraş, otelin sahibi Fettah Tamince'nin olay tarihinde Fethullah Gülen Cemaati olarak bugün FETÖ olarak anılan yapıya yakın olduğu için olayın örtbas edildiğini savunmuştu.

EMNİYET MÜDÜRÜ RİXOS YÖNETİM KURULU ÜYESİ OLMUŞTU

O dönem Antalya İl Emniyet Müdürü olan bugün hakkında FETÖ davası açılan Ali Yılmaz, olaydan yaklaşık 1 yıl sonra emekli olarak Rixos otellerinde yönetim kurulu üyesi olarak görev yapmaya başlamıştı.

SORUŞTURMAYI YÜRÜTEN POLİSLER FETÖ'DEN TUTUKLANMIŞTI

Ayrıca soruşturmayı yürüten Asayiş Şube Müdürü Nurullah Güler ve Cinayet Büro Amiri Turan Deniz de FETÖ'yle iltisaklı olduğu iddiasıyla polislikten ihraç edilerek tutuklanmıştı.


PAYLAŞ