ABD'de polisin öldürdüğü George Floyd'un ailesi: Adalet yok

Amerika Birleşik Devletleri'nin (ABD) Minnepolis eyaletinde George Floyd isimli siyah yurttaşın polis tarafından nefessiz bırakılarak öldürülmesi sonrasında Floyd'un ailesi ilk kez konuştu. Floyd'un öldürülmesi sonrası ilk kez konuşan ailesi, CNN'e verdiği mülakatta olaya karışan 4 polisin cinayetle yargılanması gerektiğini belirtti.

'HAYVANLARDAN KÖTÜ DAVRANDILAR'

Sputnik'in aktardığına göre aile, “Hayvanlardan daha kötü davrandılar.O, hayatı için yalvarırken yardım etmek için kimse hiçbir müdahalede bulunmadı. Ülkede adalet yok" dedi.

'O HAYATI İÇİN YALVARIRKEN YARDIM ETMEK İÇİN HİÇBİRİ BİR ŞEY YAPMADI'

Floyd'un kuzeni Tera Brown polisler hakkında “Hizmet etmek ve korumak için orada olmaları gerekiyordu ve o hayatı için yalvarırken yardım etmek için hiçbiri bir şey yapmadı” dedi.

'SİYAHLARA YÖNELİK BU TUTUM IRKÇILIKTIR'

Brown polisin yaptığının cezasız kalmaması gerektiğini vurgulayarak, "Siyahlara yönelik bu tutum ırkçılıktır. Bize adalet yok" dedi.

'KUZENİM RESMEN BOĞULARAK ÖLDÜRÜLDÜ'

Öte yandan Minneapolis polisi gözaltına alınan Floyd’un 'tıbbi problemden dolayı' öldüğünün açıklamasına da tepki gösteren Brown, "Kuzenim resmen boğularak öldürüldü. Polislerin açıklamasına inanmıyoruz. Her şey kamerada kayıt altında" diye konuştu.

'POLİSLER EN AĞIR ŞEKİLDE CEZALANDIRILMALI'

4 polisin cinayetle yargılanması gerektiğini söyleyen Brown, "Polisler en ağır şekilde cezalandırılmalı. Hafif cezayı asla kabul edemeyiz. Herkes bu olaya öfkeli. Eğer ABD'de adalet varsa bu polisler en ağır cezayı alır. Dikkatle hukuk süreci takip edeceğiz" dedi.

ETİKETLER

Editörün Seçimi