Çin'de anaokuluna bıçaklı saldırı: 37'si çocuk en az 39 yaralı

Çin'de bir anaokulu

Çin’in Guangşi Cuang Özerk Bölgesi’nde bir anaokulunda güvenlik görevlisi tarafından bıçaklı saldırı düzenlendi, çoğunluğu öğrenci 39 kişiyi bıçakla yaraladı.

Çin devlet medyası, okulun güvenlik görevlisi tarafından yapılan bıçaklı saldırıda 2'si yetişkin 37'si çocuk 39 kişinin yaraladığını duyurdu. Saldırının nedeninin henüz belirlenemediği bildirildi.

Yerel hükümet, Guangşi Cuang bölgesindeki Vucou kentinde yaşanan saldırıda, 37 öğrenci ve 2 yetişkinin farklı derecelerde yaralandığını ifade etti.

CCTV devlet medyası ise okulun müdürü, diğer güvenlik görevlisi ve bir öğrencinin ağır yaralandığını ve toplamda 40 yaralı olduğunu bildirdi.

CCTV, Li isimli okulun güvenlik görevlisi olduğu belirlenen şüphelinin gözaltına alındığını ve soruşturmanın devam ettiğini aktardı.

DAHA ÖNCE DE BENZER SALDIRILAR OLMUŞTU

Ülkede daha önce 2018 yılında yine bir okula düzenlenen bıçaklı saldırıda bir kişi 14 çocuğu yaralamıştı. 2010'daki başka bir okul saldırısındaysa 20 çocuk öldürülmüştü.

Çin yasaları ateşi silah satışını ve bulundurulmasını kısıtlayan maddeler içeriyor. Ülkede bu tür saldırılar genellikle bıçak ve ev yapımı bombalar kullanılarak yapılıyor.

AA, Euronews

ETİKETLER

Editörün Seçimi