Cinsel saldırıdan suçlu bulunan Cosby: Pişman değilim

Cinsel saldırıdan suçlu bulunan The Cosby Show’un başrol oyuncusu Bill Cosby, hapishaneden ilk röportajını verdi. Cosby, Black Press USA’ya vermiş olduğu röportajda  “Pişman olduğumu söylediğimi duymayacaklar” ifadelerini kullandı.

PİŞMANLIK DUYMADIĞINI SÖYLEDİ

Cinsel saldırı iddiaları sonrası suçlu bulunan ve cezaevine konulan Amerikalı oyuncu Bill Cosby, cezaevindeyken verdiği ilk röportajda, hayatının geri kalanını hapishanede geçirse bile çürümeyeceğini, çünkü kendisine atfedilen suçu için hiç pişmanlık duymadığını söyledi.

‘PİŞMAN OLDUĞUMU SÖYLEDİĞİMİ DUYMAYACAKLAR’

NTV’nin aktardığı habere göre, cinsel saldırıdan suçlu bulunan ve 3 ila 10 yıla mahkum olan 82 yaşındaki ABD’li komedyen, Black Press USA’ya verdiği röportajda, “8 yıl 9 ayım kaldı. Şartlı tahliye için geldim, pişman olduğumu söylediğimi duymayacaklar. Oradaydım. Orada olmadıklarında bir grup insanın gelip bu konuda konuşmaları umurumda değil” dedi.

DAVASININ TAMAMEN ‘SAHTE’ OLDUĞUNU İDDİA ETTİ

Ancak ABD basınında Cosby’nin, sarf ettiği sözlerle erken tahliye olasılığını ortadan kaldırmaya hizmet ettiği ileri sürüldü. Zira ABD’de şartlı tahliye kurulları, bu yönde karar verebilmek için mahkumların pişmanlık göstermesini bekliyor. Cosby ise davasının tamamen ‘sahte’ olduğunu iddia etti.

NE OLMUŞTU?

Bill Cosby, mütevelli heyetinde olduğu Temple Üniversitesi çalışanını istismar ettiği bildiriliyor ve "ağır cinsel saldırı" suçlamasıyla itham ediliyordu.

İddianın sahibi Temple Üniversitesi çalışanı Andrea Constand , Cosby'nin kendisini kandırarak ilaç verdikten sonra cinsel saldırıda bulunduğunu belirtmişti.

Altın Küre ve Emmy ödüllü ABD'li komedyene açılan bu davadan sonra, bir başka isim de kendisine 15 yaşındayken Cosby tarafından cinsel tacizde bulunulduğu gerekçesiyle dava açmıştı.

Pennsylvania eyaletindeki bir mahkemede cinsel saldırı suçlamasıyla yeniden yargılanan Cosby, jüri üyelerince suçlu bulundu.

80 yaşındaki televizyon yıldızı üç ayrı cinsel saldırıdan yargılandığı davada her bir suç için ayrı ayrı 10’ar yıla kadar hapis cezasına çarptırılabilir.

ETİKETLER

Editörün Seçimi