Facebook çalışanları Covid-19 günlerinden sonra da 'evde kalabilecek'

Facebook, isteyen bazı çalışanlarının koronavirüs salgını sona erdikten sonra da evden çalışabileceğini duyurdu. Facebook'un kurucusu ve CEO'su Mark Zuckerberg, koronavirüs salgını sonrası evden çalışmanın bir akım haline geleceğini ifade etti.

TOPLANTI CANLI YAYINLANDI

Facebook'un kurucusu ve CEO'su Mark Zuckerberg ile ekibinin dün yaptığı toplantı sosyal medya platformu üzerinden canlı yayınlandı. Zuckerberg, salgından sonra uzaktan çalışacak elemanlar aramaya başlayacaklarını ve gelecek on yıl içinde şirketin 48 bin çalışanından yarısının evden çalışacağını öngördüğünü ifade etti.

'COVİD'İN HAYATIMIZDA BİRÇOK ŞEYİ DEĞİŞTİRDİĞİNİ AÇIKÇA GÖRÜYORUZ'

Zuckerberg, "Covid'in hayatımızda birçok şeyi değiştirdiğini açıkça görüyoruz. Bu süreçten sonra da evden çalışmanın giderek büyüyen bir trend haline geleceğini düşünüyorum" yazdı.

TWİTTER DA AÇIKLAMA YAPMIŞTI

Geçen hafta Twitter'ın CEO'su Jack Dorsey de çalışanlarının süresiz olarak ofis dışından işlerine devam edebileceğini açıklamıştı.

'BU KARARIN GÖRÜNMEYEN BİR YÜZÜ VAR'

New York Times, bu kararın görünmeyen bir yüzü olduğunu iddia etti. Gazeteye göre evden çalışılması durumunda San Francisco ve Silikon vadisi gibi gayrimenkulün çok pahalı olduğu yerlerden ev almak zorunda kalmayacak olan çalışanların maaşları daha düşük tutulabilecek.

T-24

ETİKETLER

Editörün Seçimi