İngiltere Başbakanı Boris Johnson yoğun bakımdan çıkarıldı

İngiltere Başbakanı Boris Johnson Covid-19 tedavisi gördüğü hastanede yoğun bakımdan çıktı. İngiliz Başbakanın Sağlık durumunun giderek düzeldiği açıklandı.

İngiltere'de Covid-19 teşhisi konulduktan sonra durumu ağırlaşan Başbakan Johnson hastaneye kaldırıldı. Burada durumu ağırlaştıktan sonra yoğun bakıma alınan Johnson, 3 gün yoğun bakımda tedavi gördü. Perşembe günü durumu düzelen Johnson'ın yoğun bakımdan çıktığı duyuruldu.

Başbakanlık'tan yapılan açıklamada, "Başbakan bu akşam yoğun bakımdan çıkarak, iyileşmesinin erken safhasında yakından takip edileceği servise alındı" denildi.

İki hafta önce Covid-19 teşhisi konulan Başbakan Johnson pazartesi günü Londra'da St. Thomas Hastanesi'nde yoğun bakım ünitesine alınmış ve moralinin yerinde olduğu duyurulmuştu.


YOĞUN BAKIMDA 3 GÜN KALDI

"Ateş ve öksürük" belirtileri gösteren Johnson'ın, 27 Mart'ta yapılan Kovid-19 testi pozitif çıkmıştı.O tarihten itibaren kendisini izole eden 55 yaşındaki Başbakan Johnson, 3 Nisan'da yayımladığı videoda, "Hala ateşim var ve bu nedenle hükümetin tavsiyesi uyarınca, bu belirti gidene kadar kendimi tecrit etmeyi sürdürmem gerekiyor." ifadelerini kullanmıştı.

Durumu düzelmeyen, ateş ve öksürük gibi belirtileri devam eden Johnson, 5 Nisan akşamı hastaneye kaldırılmış, durumunun kötüleşmesi üzerine de ertesi gün yoğun bakıma alınmıştı.

3 gün yoğun bakımda kalan Johnson’a oksijen tedavisi uygulandığı ancak solunum cihazına bağlanmadığı bildirilmişti. 

ETİKETLER

Editörün Seçimi