İnsan Hakları Gözlemevi: 31 Suriye askeri öldürüldü

Suriye’nin İdlib kentinde hava saldırısında 34 Türk askerinin hayatını kaybetmesi sonrası Türkiye Şam yönetimine ait hedefleri vurmaya başladı.

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) insansız hava araçları ve topçu atışlarıyla İdlib'in güney ve doğu bölgelerindeki Suriye ordusu hedeflerini vurduğunu kaydeden Suriye İnsan Hakları Gözlemevi, bu saldırılarda en az 31 askerin öldüğünü duyurdu.

İngiltere merkezli Suriye İnsan Hakları Gözlemevi, TSK’nin 31 Suriye ordusu askerini öldürdüğünü bildirildi.

Gözlemevi’nin verdiği bilgiye göre, TSK’nin insansız hava araçları ve topçu saldırıları, İdlib’in güney ve doğu bölgelerindeki Suriye ordusu mevzilerini hedef aldı.

Gözlemevi, bu saldırılarda en az 27 askerin öldüğünü, dört askerin de komşu Halep eyaletindeki mevzilere yönelik topçu ateşiyle öldürüldüğünü duyurdu.

MİLLİ SAVUNMA BAKANI, 329 SURİYE ASKERİNİN ÖLDÜRÜLDÜĞÜNÜ SÖYLEMİŞTİ

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ise 329 Suriye askerinin öldürüldüğünü söylemişti.

Bakan Akar, “SİHA ve kara ateş destek vasıtalarımızla derhal 200'den fazla rejim hedefi ağır şekilde ateş altına alınmıştır. Bu atışlar sonucunda 5 helikopter, 23 tank, 10 zırhlı araç, 23 çeşitli cins ve çapta top ve obüs, 5 mühimmat kamyonu, bir SA-17, bir SA-22 hava savunma sistemi, 3 mühimmat deposu, 2 malzeme deposu, bir karargah binası etkisiz hale getirilmiştir, ifadelerini kullanmıştı.

Tükenmez Haber, DW

ETİKETLER

Editörün Seçimi