Koronavirüs | ABD'de Türkiyeli bir yurttaş hayatını kaybetti

Çin'in Vuhan kentinde ortaya çıkan koronavirüs nedeni ile hayatını kaybedenlerin sayısı 18 bini aştı. Türkiye'de koronavirüs nedeni ile hayatını kaybedenlerin sayısı 44'e yükseldi. Amerika Birleşik Devletleri'nde (ABD) koronavirüs nedeni ile 44 yaşındaki Türkiyeli yurttaş hayatını kaybetti.

GEÇEN HAFTA KALDIRILDIĞI HASTANEDE HAYATINI KAYBETTİ

ABD’nin Pennsylvania eyaletine bağlı Allentown kasabasında yaşayan B.G. adlı 44 yaşındaki bir kadının, yaklaşık 2 hafta önce pozitif çıkan test sonuçlarından sonra geçen hafta kaldırıldığı hastanede hayatını kaybettiği belirtildi.

'DURUMU AĞIRLAŞINCA HASTANEYE KALDIRILDI'

B.G’nin babası N.G., 2012 senesinde kızının zatürre geçirdiğini kaydederek, virüsle ilgili hastalık belirtileri görülünce önce evde 5 gün tedavi gördüğünü, durumu ağırlaşınca hastaneye kaldırıldığını söyledi.

AİLE KARANTİNADA

N.G, hastanede tedavi gören kızının bir süre sonra hayata gözlerini yumduğunu aktardı. N.G., karantinada tutulan ailenin diğer fertlerinin durumlarının şu an iyi olduğunu ifade etti.

2 TÜRKİYELİ YURTTAŞ TEDAVİ ALTINDA

Öte yandan, Türkiyeli yurttaşların en yoğun yaşadığı New Jersey’nin Paterson kasabasında da iki iki Türkiyeli yurttaşın Covid-19 nedeniyle hastanede tedavi altında olduğu öğrenildi.

AA

ETİKETLER

Editörün Seçimi