Koronavirüs | Hayatını kaybedenlerin sayısı 74 bini aştı

Çin'in Vuhan kentinde ortaya çıkan koronavirüs nedeni ile hayatını kaybedenlerin sayısı 74 bini geçti. Dünya genelinde koronavirüs vakalarının sayısı 1 milyon 347 bini aştı. Türkiye'de koronavirüs nedeni ile 649 kişi hayatını kaybetti, 30 bin 217 kişiye de koronavirüs teşhisi konuldu.

ABD'DE VAKA SAYISI 368 BİNİ AŞTI

Dünyada en fazla vakanın görüldüğü ülke olan ABD'de vaka sayısı 368 binden fazla olarak kaydedildi. ABD'de hayatını kaybedenlerin sayısı 10 binden fazla oldu.

FRANSA'DA DÜN 833 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

Koronavirüs'ten en çok etkilenen ülkelerden olan İtalya ve İspanya'da virüsün artış grafiğinde düşüş sinyalleri görülmeye başladı. Öte yandan Fransa'da dün 24 saatte 833 kişi Koronavirüs sebebiyle hayatını kaybetti. Bu, salgının ülkeye girişinden bu yana görülen en yüksek ölü sayısı oldu.

BRİTANYA'DA VAKA SAYISI 52 BİNİ AŞTI

Britanya'da Koronavirüs vaka sayısı 52 bini aşarken dün akşam saatlerinde Koronavirüs tedavisi için hastanede olan Başbakan Boris Johnson'ın yoğun bakıma kaldırıldığı haberi geldi.

ÇİN'DE KORONAVİRÜS KAYNAKLI ÖLÜM GÖRÜLMEDİ

Koronavirüs salgınının ortaya çıktığı Çin'de ise dün bir eşik aşıldı. Virüsün ortaya çıktığı zamandan bu yana Çin'de dün hiç Koronavirüs kaynaklı ölüm görülmedi.

TÜRKİYE'DE 649 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

Türkiye'de ise Sağlık Bakanlığı'nın paylaştığı son verilere göre Koronavirüs vaka sayısı 30 bin 217'ye, hayatını kaybedenlerin sayısı ise 649'a yükseldi.

GÜNEY KORE'DE 192 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

Güney Kore'nin yeni tip Koronavirüs vaka sayısı ikinci gününde de 50'den daha az olarak kaydedildi. Ülkede görülen Koronavirüs vaka sayısı 10 bin 331 olarak kaydedildi, hayatını kaybedenlerin sayısı ise 192 oldu.

JAPONYA'DA 252 YENİ VAKA

Japonya'da 252 yeni Koronavirüs vakası tespit edildi. Ülkede toplam vaka sayısı 4 bin 618'e çıktı. Japonya Başbakanı Shinzo Abe, dün ülkedeki birkaç bölgede OHAL ilan edileceğini duyurmuştu. Japonya'nın olağanüstü hâlinin diğer ülkelerden farklı olacağını ve yaklaşık bir ay süreceğini söyleyen Abe, OHAL'in ayrıntılarını bugün açıklayacak.

T-24

ETİKETLER

Editörün Seçimi