Koronavirüs | Meksikalı Vali: Zenginseniz risk altındasınız, fakirseniz böyle bir şey yok

Çin'in Vuhan kentinde ortaya çıkan koronavirüs nedeni ile hayatını kaybedenlerin sayısı 21 bini aştı, 470 bin kişiye koronavirüs teşhisi konuldu. Meksika'da 475 kişiye koronavirüs teşhisi konuldu, 6 kişi de koronavirüs nedeni ile hayatını kaybetti. Meksika'da bir vali, fakirlerin koronavirüse karşı bağışık olduğunu savundu.

'ZENGİNSENİZ RİSK ALTINDASINIZ'

Puebla eyaletinin Valisi Miguel Barbosa, Meksika’da bugüne kadar salgına yakalananlarının önemli bir bölümünün varlıklı kişiler olduğunu hatırlatarak, “Zenginseniz risk altındasınız demektir. Fakirseniz, böyle bir şey yok” dedi.

475 VAKA

Meksika’da bugüne kadar doğrulanan 475 vakanın üçte birinin uluslararası uçuşlarla bağlantılı olduğu belirtiliyor. Bu vakaların çoğunun İtalya ya da ABD’den tatilden dönen kişiler olduğu kaydediliyor. Barbosa da söz konusu açıklamasını ‘fakir kişilerin bu tarz seyahatler yapamayacağı’ fikrine dayandırıyor.

6 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

Meksika federal hükümeti, salgının yayılmasını önlemek adına hayati önemde olmayan her tür hükûmet aktivitesinin askıya alındığını duyurmuştu. Ülkede şimdiye kadar altı kişi virüs nedeniyle yaşamını yitirdi.

T-24

ETİKETLER

Editörün Seçimi