Koronavirüs salgınında ölenlerin sayısı 2 bin 236'ya yükseldi

Çin'in Vuhan kentinde ortaya çıkan koronavirüs nedeni ile hayatını kaybedenlerin sayısı 2 bin 236'ya yükseldi. Çin'de bir hapishanenin içinde yayılmaya başlayan koronavirüsten 200 kişi etkilendi.

VİRÜSÜN YAYILMA HIZI

Koronavirüs kaynaklı ölü sayısı son günde 118 artarak 2 bin 236'ya ulaştı. John Hopkins Üniversitesi'nin canlı verilere dayanarak hazırladığı grafikte virüsün yayılma hızı şu şekilde gösterildi:

GÜNEY KORE'DE VİRÜSTEN ETKİLENEN KİŞİ SAYISI 156'YA ÇIKTI

Koronavirüsün yayılma hızının arttığı ülkeleren biri de Güney Kore oldu. Dün ilk ölüm vakasının görüldüğü ülkede virüsten etkilenen kişi sayısı 156'ya çıktı. Ülkenin Daegu kentinde bir kilisenin 400'den fazla mensubu Koronavirüs şüphesiyle gözlem altına alındı. Güney Kore'de ordu da da birkaç askerde Koronavirüs görülmesiyle Savunma Bakanlığı ciddi önlemler aldı.

HAPİSHANE BİNASINDA 200 KİŞİDE KORONAVİRÜS GÖRÜLDÜ

Çin Küresel Televizyon Ağı, Çin'in Shandong bölgesinde bulunan bir hapishane binasında 200 kişide Koronavirüs görüldüğünü duyurdu. 200 hükümlünü Koronavirüsü bir gardiyandan kaptığı düşünülüyor. Çin'de hapishanedeki 200 kişiyle birlikte virüsten etkilenen kişi sayısı bir günde 889 arttı.

VUHAN'DA BİR DOKTOR DAHA ÖLDÜ

Koronavirüsün ortaya çıktığı Vuhan kentinde bir doktor daha yaşamını yitirdi. Sağlık yetkililerinin aktardığına göre 29 yaşındaki doktor Peng Yinhua hastanede virüsü kapmıştı.

T-24

ETİKETLER

Editörün Seçimi