Koronavirüs | Trump: Karantinaya gerek yok

Çin'in Vuhan kentinde ortaya çıkan koronavirüs nedeni ile hayatını kaybedenlerin sayısı 30 bini aştı, 664 bin 695 kişiye de koronavirüs teşhisi konuldu. Amerika Birleşik Devletleri (ABD) koronavirüs salgınından en çok etkilenen ülkelerden biri oldu. ABD Başkanı Donald Trump, daha önce yaptığı açıklamada söz konusu 3 eyalet için zorunlu karantinadan bahsetmişti. Trump, koronavirüs vakalarının çok görüldüğü 3 eyalet için bir seyahat uyarısı önerdiğini açıkladı. Trump, 3 eyalet için "Karantina gerekli olmaz" ifadelerini kullandı.

'KARANTİNA GEREKLİ DEĞİL'

Trump, Twitter'dan yaptığı açıklamada New York, New Jersey ve Connecticut eyaletleri için seyahat uyarısı gündeme getirdi. Trump, karantinanın gerekli olmayacağını söyledi.

'HASTALIK KONTROL VE KORUMA MERKEZİ DETAYLI AÇIKLAMA YAPACAK'

Trump'ın açıklaması şöyle:

"Beyaz Saray Koronavirüs Görev Gücü'nün önerisiyle; New York, New Jersey ve Connecticut valililerine danışarak Hastalık Kontrol ve Korunma Merkezleri'ne bu üç eyalet için güçlü bir seyahat uyarısı yapmalarını istedim. Karantina gerekli olmayacak. Hastalık Kontrol ve Korunma Merkezi detaylı açıklama yapacak"

'BAZI ŞEYLERİ DEĞERLENDİRİYORUZ'

Trump, daha önce yaptığı açıklamada söz konusu 3 eyalet için karantina ihtimalini gündeme getirmişti. Trump, "Bazı şeyleri değerlendiriyoruz. İnsanlar New York'un karantina altına alınmasını istiyor çünkü orası sıcak bir nokta. Bunu yapmak zorunda kalmayabiliriz ama bugün belli bir vakitte, iki haftalığına, kısa vadeli olarak bir karantina başlatabiliriz. Muhtemelen New Jersey'de ve Connecticut'ın bazı yerlerinde de" şeklinde konuşmuştu.

T-24

ETİKETLER

Editörün Seçimi