Rahip, video ayin sırasında filtreleri unutunca viral oldu

İtalya’da koronavirüs salgını 7 bine yaklaştı. Ülkede virüsün yayılmasını önlemek için tecrit uygulanırken, pek çok kişi de mesleğini evinden ve teknolojilerinin sunduğu kolaylıklarla yapmaya çalışıyor.

Mirror’un aktardığına göre, İtalyan bir rahibin, internet üzerinden ayin düzenlemeye çalışması, fakat o sırada video filtrelerini kapatmayı unutması nedeniyle papazın görüntüleri sosyal medyada viral oldu.  Mirror’ın haberinde, canlı yayın sırasında filtreleri kapatmayı unutan papazın, yayını evinde izleyen kişileri gülümsetmiş olabileceği belirtildi.

Videoda büyük bir haçın ve sunağın yayında duran, dini kıyafetleri içindeki rahibin dini görevini yerine getirdiği görülüyor.  

Rahip ayine başladığındaysa filtrelerin ekranda değiştiği görülebiliyor. Papaz videoya ilk olarak bir çeşit uzay kaskı içinde yansırken video boyunca ağırlık malzemelerinin ve çiçeklerin yer aldığı başka filtreler de görülüyor. Video güneş gözlüğü ve siyah şapka filtresiyle sonlanıyor.

Shoebridge, videonun üzerine “Bugün İtalya’da bir rahip Kovid-19 nedeniyle canlı yayınla ayin yapmaya kadar verdi. Maalesef video filtrelerini etkinleştirdi” ifadelerini yazdı.

 Independet Türkçe

 

ETİKETLER

Editörün Seçimi