Sokağa çıkma yasağını delen Avusturya Cumhurbaşkanı: Sohbet ederken zamanın nasıl aktığını unuttuk

Avusturya Cumhurbaşkanı Alexander Van der Bellen, koronavirüs salgınına karşı alınan önlemler kapsamında uygulanan sokağa çıkma yasaklarını çiğnediği için özür diledi. Bellen, "Sohbet ederken zamanın nasıl aktığını unuttuk. İçtenlikle özür diliyorum. Bu bir hataydı" ifadelerini kullandı.

BİR LOKANTADA YEMEK YEDİĞİ AKTARILDI

Avusturya basınında yer alan haberde Van der Bellen’in arkadaşlarıyla, gece uygulanan sokağa çıkma yasağına uymayarak bir lokantada yemek yediği aktarıldı. Haberde gece 23:00’ten sonra uygulanan sokağa çıkma yasağına rağmen Van der Bellen’in restoranda oturduğu belirtildi.

'SOKAĞA ÇIKMA YASAĞINDAN BERİ İLK KEZ DIŞARI ÇIKTIK'

Twitter üzerinden bir açıklama yapan Van der Bellen, “İki arkadaşım ve eşimle birlikte sokağa çıkma yasağından beri ilk kez dışarı çıktık. Sohbet ederken zamanın nasıl aktığını unuttuk. İçtenlikle özür diliyorum. Bu bir hataydı” dedi. Van der Bellen, “Eğer restorana ceza kesilirse ben bunu karşılayacağım” ifadesini kullandı.

RESTORANLAR 15 MAYIS'TAN BERİ AÇIK

Avusturya’da restoranlar 15 Mayıs’tan beri açık fakat sosyal mesafe kuralları uygulanıyor. Ülkede ayrıca gece 23:00’ten sonra sokağa çıkma yasağı var.

Sözcü

ETİKETLER

Editörün Seçimi