Yeni Zelanda Başbakanı Ardern depreme canlı yayında yakalandı

Yeni Zelanda'da 5.8 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Depreme canlı yayında yakalanan Yeni Zelanda Başbakanı Jacinda Ardern'in güler yüzlülüğünü ve soğukkanlığını koruduğu görüntüler sosyal medya platformlarında viral oldu.

'RYAN, BURADA DEPREM OLUYOR'

Ardern deprem sırasında, Beehive adıyla bilinen parlamento binasında gazeteci Ryan Bridge ile söyleşi yapmaktaydı. Sarsıntının başladığını fark edince önce “Ryan, burada bir deprem oluyor” dedi.

'GAYET CİDDİ BİR SARSINTI'

Kamera ve bina sallanırken soğukkanlılığını koruyan Ardern, gülümseyerek “Gayet ciddi bir sarsıntı, eğer arkamdaki şeylerin sallandığını görüyorsanız… Beehive diğer şeylerden birazdan daha sallanıyor” diye konuştu.

'EVET ŞİMDİ DURDU'

Bir süre sonra deprem son bulunca “Evet, şimdi durdu” diyen Ardern, gülümseyerek, “İyiyiz… Sallanan bir avizenin altında durmuyorum, sağlam bir binada gibi görünüyorum” ifadelerini kullandı.

SOSYAL MEDYADA VİRAL OLDU

2017’de başbakan seçilen İşçi Partili Ardern, Christchurch’te geçtiğimiz yıl düzenlenen cami saldırıları, aralık ayındaki volkan patlaması ve korona virüsü krizinde sergilediği liderlikle destek oranlarını artırmış durumda. Depremdeki soğukkanlılığı da, sosyal medyada viral oldu.

Yeni Zelanda, sık sık deprem ve volkan patlamalarına sahne olan Pasifik Ateş Çemberi bölgesinde yer alıyor. Christchurch kenti, 2011 yılında 185 kişinin ölümüne yol açan 6.3 büyüklüğündeki depremin yaralarını hâl sarabilmiş değil. 2016 yılındaysa, ülkenin Kaikoura adasında 7.8 büyüklüğünde bir deprem yaşanmış, iki kişinin öldüğü sarsıntı milyarlarca dolarlık maddi hasara yol açmıştı.

Duvar

ETİKETLER

Editörün Seçimi