Yunanistan, turist kabul edeceği ülkeleri duyurdu

Koronavirüs salgınına karşı alınan önlemler kapsamında duran turizmi hareketlendirmeyi amaçlayan Yunanistan, Haziran ortasından itibaren turist kabul edeceği ülkeleri duyurdu. Yunanistan, 20 ila 25 ülkeden turist kabul edeceğini açıkladı.

BU LİSTEDE 20-25 ÜLKE BULUNACAK

Yunanistan’da 14 gün karantina kuralının uygulanmayacağı seyahatlerin, Haziran ayının ortasından itibaren başlayacağını belirtildi. Ekonomisinin yüzde 20’sini turizm gelirlerinin oluşturduğu Yunanistan’da, önümüzdeki günlerde hangi ülkelerden turist kabul edileceğine dair bir liste yayınlanacağı, bu listede 20-25 ülkenin bulunacağı ifade edildi. Ülkeler arasında Orta Avrupa ve Balkan ülkelerinin de yer alacağı ifade ediliyor.

MİTSOTAKİS, YUNANİSAN'IN ALMAN TURİSTLERİ 15 HAZİRAN'DAN İTİBAREN KABUL ETMEYE BAŞLAYACAĞINI DUYURMUŞTU

Yunanistan Başbakanı Kyriakos Mitsotakis, Yunanistan’ın Alman turistleri 15 Haziran’dan itibaren kabul etmeye başlayacağını duyurmuştu. Mitsotakis, Selanik’e uluslararası uçuşların da yine 15 Haziran tarihinden itibaren başlatılacağını açıkladı.

YUNAN ADALARINA ULUSLARARASI UÇUŞLARIN 1 TEMMUZ TARİHİNDEN İTİBAREN BAŞLATILMASI PLANLANIYOR

Daha önce uçuşların 1 Temmuz’da başlamasının planlandığı açıklanmıştı ancak bu tarih 15 güne öne çekildi. Yunan adalarına uluslararası uçuşların da 1 Temmuz tarihinden itibaren başlatılması planlanıyor. Vaka sayılarının yüksek olduğu ülkelerden de adalara uçuşların, 15 Temmuz’dan sonra başlamasına izin verilmesi düşünülüyor.

AB ÜYESİ OLMAYAN ÜLKE VATANDAŞLARI KABUL EDİLMEYECEK

Yunanistan, İtalya, İspanya ve Hollanda haricinde Avrupa Birliği üyesi ülke vatandaşlarını 14 gün karantinada kalmaları koşuluyla ülkeye kabul edecek. İngiltere ve AB üyesi olmayan ülke vatandaşlarıysa Yunanistan’a kabuedilmeyecek.

T-24

ETİKETLER

Editörün Seçimi