Yunanistan: Son 24 saat içinde 4 binden fazla mülteci sınırdan geri çevrildi

34 askerin hayatını kaybettiği İdlib saldırısının ardından Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) Sözcüsü Ömer Çelik'in "Artık mültecileri tutabilecek durumda değiliz" açıklamasının ardından mülteciler Edirne sınırına yürümüştü. Son 24 saat içinde en az 4 bin mültecinin geri çevrildiğini belirten Yunanistan hükümeti sözcüsü Stelios Petsas, "Hükümet, sınırlarını korumak için ne gerekiyorsa yapacak" ifadelerini kullandı.

'HÜKÜMET SINIRLARINI KORUMAK İÇİN NE GEREKİYORSA YAPACAK'

Yunanistan, ‘sınırlarını koruma konusunda kararlı olduklarını’ duyurdu. Reuters ajansının haberinde, hükümet sözcüsü Stelios Petsas’ın “Hükümet, sınırlarını korumak için ne gerekiyorsa yapacak” ifadelerine yer verildi.

'BUNUN İDLİB'LE BİR İLGİSİ YOK'

Petsas, son 24 saat içinde, en az 4 bin mültecinin sınırdan geri çevrildiğini söyledi. Petsas, “Bunun İdlib’le bir ilgilsi yok” dedi.

'MÜLTECİLERİ TUTABİLECEK DURUMDA DEĞİLİZ'

İdlib saldırısının ardından AKP Sözcüsü Ömer Çelik’in “Mülteci politikamız aynıdır ama ortada bir durum var, artık mültecileri tutabilecek durumda değiliz” açıklamasının ardından mülteciler Edirne sınırına yürüdü. Yunan polisi ve yetkililer, Yunanistan’a gitmek isteyen mültecilere gaz bombası atmış, sınır kapısında geçmelerine izin vermemişti.

Duvar

ETİKETLER

Editörün Seçimi