Bireysel Emeklilik Sistemi’nde yeni düzenleme

Bireysel Emeklilik Sistemi'ne (BES) otomatik katılım tamamlayıcı emeklilik sistemine dönüşecek. BES’e girenlere sağlanan devlet destekleri yaşa göre değişecek. Evlilik, sağlık, eğitim sebebiyle sistemden çıkmadan nakit çekme imkanı gelecek. Adalet ve Kalkınma Partisi ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından onaylanan program, Resmi Gazete’de yayımlandı.

2020 HEDEFLERİ SIRALANDI

Hazine ve Maliye Bakanlığı ile Strateji ve Bütçe Başkanlığı tarafından hazırlanan ve Erdoğan tarafından onaylanan programda, dünya ekonomisindeki gelişmelere ve temel göstergelere yer verildi.  Programda, Türkiye ekonomisi, büyüme, istihdam ve yatırımlar konusunda 2020 yılı hedefleri sıralandı.

CUMHURBAŞKANLIĞI YILLIK PROGRAMI

 “Eğitim”, “Sağlık”, “Adalet”, “Güvenlik”, “Çevre”, “Temel Hak ve Özgürlükler”, “Sivil Toplum Kuruluşları”, “Aile ve Kadın”, “Afet Yönetimi”, “Kültür ve Sanat”, “İstihdam ve Çalışma  Hayatı” gibi başlıklarda amaç ve hedeflerin paylaşıldığı Cumhurbaşkanlığı Yıllık Programı, 403 sayfadan oluşuyor. Buna göre Bireysel Emeklilik Sistemi’ne yeni düzenleme geliyor. BES’te yapılan yeni düzenlemeye göre gençlere sağlanan devlet katkısı artacak ve devlet destekleri yaşa göre değişecek.

İşte düzenlemenin yer aldığı o karar:

ETİKETLER

Editörün Seçimi