Dolar haftaya hareketli başladı

Koronavirüs salgınının ekonomik etkileri büyüyor. Türkiye’de ise Merkez Bankasının faiz kararı beklenirken; dolar/TL haftaya hareketli başladı.

Haftanın kapanışında ise kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Türkiye'nin kredi notu ve görünümüne ilişkin değerlendirmesini paylaşacak. Türkiye'nin kredi notu "BB-" görünümü ise 'durağan' seviyede bulunuyor.

ABD PİYASALARI KAPALI

Öte yandan Başkanlar Günü nedeniyle ABD piyasaları bugün kapalı olacak. ABD piyasalarının kapalı olduğu haftanın ilk gününe Dolar/TL 6,04 seviyesinden, euro/TL ise 6,55 seviyesinden güne başladı. Saat 08:45 itibarıyla dolar/TL 6,0495'den; euro/TL 6,5585'den değerleniyor. Çeyrek altının satış fiyatı ise 502 lira.

Dünya’da yer alan habere göre, Koronavirüs salgınına yönelik gelişmelerle hareket eden Asya piyasalarında bu sabah bir önemli haber de Japonya'dan geldi. Japon ekonomisi son 5 yılın en kötü performansını sergiledi ve 2019'un son çeyreğinde yüzde 6,3 küçüldü. Öte yandan Çin'de konut fiyatları da son 18 ayın en düşük seviyesine yavaşladı.

ETİKETLER

Editörün Seçimi