Abdullah Kiğılı: Bugün içinde bulunduğumuzdan daha büyük kriz görmedik

Kiğılı'nın sahibi Abdullah Kiğılı, perakendecilik sektöründe dijitalleşmeyle birlikte dönüşümün kaçınılmaz olduğunu söyledi. Sektörün son zamanların en zor durumunda olduğunu söyleyen Kiğılı, Türkiye'de artık AVM açılmaması gerektiğini söyledi. Kiğılı, "AVM’lerin her yıl yüzde 5 ile 10’unun eleneceğini düşünüyorum. İyi iş yapan 50 AVM haricindeki 450 AVM’nin işi gerçekten zor." dedi.

'BUNDAN DAHA BÜYÜK KRİZ GÖRMEDİK'

"Bugün içinde bulunduğumuzdan daha büyük kriz görmedik" diyen Kiğılı, perakende sektörünün geleceğinin yurt dışına açılmak ve e-ticarete başlamaya bağlı olduğunu söyledi.

Ekonomist Online'dan Sibel Atik'e konuşan Kiğılı, içinden geçilen sürecin yaşanan en büyük kriz olduğunu vurguladı. Kiğılı'nın açıklamaları şu şekilde; “Perakende sektöründe yaşanan bugünkü duruma bakılırsa, Türkiye’de artık AVM açılmaması gerektiğini düşünüyorum. AVM’lerin her yıl yüzde 5 ile 10’unun eleneceğini düşünüyorum. İyi iş yapan 50 AVM haricindeki 450 AVM’nin işi gerçekten zor. Kiracıyı kaçırmamak için AVM’lerin satışlar üzerinden kira alması gerekiyor. Aksi taktirde kiracıyı ellerinde tutamayacaklar. Kiracılar da zarar etmek yerine, dükkan kapatmayı tercih edecekler. Perakendenin en zor dönemine girdik. Bugün içinde bulunduğumuzdan daha büyük kriz görmedik diyebilirim”

ETİKETLER

Editörün Seçimi